Portrety z Polaroida Andy'ego Warhola doczekały się wystawy w Londynie

Portrety z Polaroida Andy'ego Warhola doczekały się wystawy w Londynie

Przed erą smartfonów i selfie nie było nic bardziej „natychmiastowego” niż Polaroid. I być może nie ma innego artysty niż Andy Warhol, który byłby w stanie lepiej wypełnić lukę między kunsztem fotografii analogowej, a natychmiastowym zaspokojeniem, osiąganym w fotografii cyfrowej. Ten pionier pop-artu wykorzystywał fotografię jako podstawę dla wszystkich swoich dzieł, i rzadko był widywany bez swojego aparatu Polaroid SX-70.


Warhol dokumentował każdą chwilę swojego pobytu w Nowym Jorku w latach 70. i 80., wykonując portrety przyjaciół, kolekcjonerów i celebrytów, którzy go otaczali. Pilnie strzegł swoich Polaroidów, bezlitośnie uwieczniając życie aż do swojej śmierci w 1987 roku. Obecnie ponad 60 jego portretów i autoportretów wykonanych Polaroidem jest eksponowanych na wystawie zatytułowanej "Andy Warhol Polaroid Pictures", w BASTIAN w Londynie.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem