Portrety papużek, które pozują jak ludzie

Portrety papużek, które pozują jak ludzie

Leila Jeffreys wykonała portrety papużek, które przywodzą na myśl zdjęcia ze szkolnych czy rodzinnych albumów - W przeciwieństwie jednak do takich często sztywnych i wymuszonych fotografii, te na których prezentują się papużki są pełne wdzięku. Zobacz, jak tej fotografce udało się uchwycić te sympatyczne ptaki.


Leila Jeffreys sfotografowała papużki tak, że nie tylko wzbudzają one sympatię swoim pozowaniem, ale również możliwe jest przyjrzenie się szczegółom ich kształtu dzioba czy konturom piór. Fotografka umożliwia także podziwianie ich ubarwienia. 
 
Leila przygotowując się do realizacji zaplanowanych sesji często konsultuje się z ornitologami, ekologami i pracownikami rezerwatów. Dzięki temu jej zdjęcia realizowane w sterylnej przestrzeni studia wciąż są pełne życia i widać na nich autentyczną umiejętność wnikliwego obserwowania modeli. 
 
Fotografka skupia się na osobowościach papużek i próbuje uchwycić ich specyficzne cechy. W rezultacie udaje się wykonać intymne portrety, które wciągają i skupiają na każdej papużce jako pojedynczej, autonomicznej istocie, która nie tylko reprezentuje swój gatunek, ale przede wszystkim opowiada własną, osobistą historię. Jeffreys odbiega od tradycyjnego podejścia do portretowania zwierząt, która skupia się właśnie na ww. "prezentowaniu gatunków" i "katalogowaniu", kierując się w stronę prezentowania konkretnych modeli.
 
Poniżej możesz obejrzeć kilka wybranych portretów papużek zrealizowanych przez Leilę Jeffreys. 

Portrety papużek, które skupiają się na pojedynczych ptakach

portrety zwierząt


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem