30 czerwca 2017, 17:18
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 8257 razy

Poszukujemy fotografa, który uwieczniłby naszą ceremonię ślubną za darmo

Poszukujemy fotografa, który uwieczniłby naszą ceremonię ślubną za darmo

Pewna para zamieściła w internecie ogłoszenie: poszukują fotografa, który uwieczniłby ich ceremonię ślubną… za darmo! W zamian oferują "możliwość zdobycia doświadczenia" oraz ich "dozgonną wdzięczność". Na amerykańskim portalu Craigslist (internetowy serwis ogłoszeń drobnych) para narzeczonych opublikowała post zachęcający do zgłaszania się chętnych do pracy, jasno zaznaczając jednak, że ochotnikowi nie zapłaci ani grosza.

A oto treść ogłoszenia:
[kn_free]
 
"Organizacja wesela to droga sprawa, ech! Zgadzacie się? – zaczęli swój post. – Cóż, fotografowie pracujący na weselach też się wysoko cenią! (…) Zwracamy się z propozycją do utalentowanego fotografa, który chciałby uwiecznić nasz ślub w zamian za doświadczenie zawodowe, zdjęcia i szansę pochwalenia się swoim kolejnym potencjalnym klientom".
 
Żądanie takich usług za darmo jest już samo w sobie mocno zaskakujące, ale narzeczeni poszli o krok dalej – w ogłoszeniu zamieścili bowiem listę dokładnych wymagań co do doświadczenia zawodowego pożądanego fotografa i jego sprzętu. Jeśli chodzi o to, co zyska ich wybraniec, poza doświadczeniem i zdjęciami do portfolio para obiecała jedynie pieniądze na dojazd, jedzenie oraz "dozgonną wdzięczność i uznanie".
 
Nie dziwi fakt, że post spotkał się z całą masą negatywnych komentarzy.        
[kn_advert] 
 
Oto niektóre z nich: 
 
"Chyba poproszę sprzedawcę samochodów, żeby dał mi auto za darmo, a w zamian będzie mógł się pochwalić swoim późniejszym klientom, że już kiedyś sprzedał samochód!" – napisał ktoś sarkastycznie. 
 
"Uwielbiam to, jaki poziom samoświadomości mają ci ludzie! Na tyle duży, by wiedzieć, że wkurzą wszystkich czymś takim, ale nie wystarczający, by zrozumieć, o jaką bezmyślną rzecz proszą" – dodał ktoś inny.
 
"Chciałbym wziąć udział w tym weselu – przyszedłbym z pistoletem do paintballa".
 
Takich ogłoszeń, w których ktoś zwraca się z prośbą do fotografów, by wykonywali swoje usługi za darmo, nie brakuje również w Polsce. 
 
Jeden z użytkowników portalu zamieścił wpis wyśmiewający ten problem – post ten znajduje się obecnie w sekcji Najlepsze z najlepszych. Nam w redakcji też bardzo przypadł do gustu. 
 
"Jestem fotografem. Skoro ludzie szukają bezpłatnych usług, przypuszczam, że wykonują swoją pracę również za darmo – stwierdził autor wpisu. – Zatrudnię wszystkich ludzi do wykonywania dla mnie wszelkiego rodzaju prac, pod warunkiem że nie muszę za nic płacić. (…) Pomyśl tylko: zdobędziesz doświadczenie zawodowe, a ja powiem o tobie innym – niech każdy wie, jakim jesteś profesjonalistą. Ta wymiana sprawi, że wykonasz mnóstwo pracy za darmo, ale za to wszyscy będą cię kochać. Dlatego jeśli pracujesz w firmie albo po prostu świadczysz usługi i chcesz to robić za darmo, napisz do mnie, bo mam dla ciebie wymarzoną pracę i zatrudnię cię natychmiast".
 
 
 
 
Źródło: Dailymail.com
 


www.swiatobrazu.pl