Poważna wada w oprogramowaniu dysków WD MyCloud zapewnia dostęp do danych praktycznie każdemu

Poważna wada w oprogramowaniu dysków WD MyCloud zapewnia dostęp do danych praktycznie każdemu

Jak donoszą specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem cyfrowych danych i systemów komputerowych, wiele sieciowych magazynów danych firmy Western Digital podatnych jest na bardzo prosty atak, dzięki któremu możliwe jest przejęcie kontroli nad urządzeniem. Zagrożenie jest poważne i występuje nawet wówczas, gdy w dysku wyłączono dostęp do danych z poziomu Internetu. Jeżeli więc używacie urządzeń z rodziny WD MyCloud, to koniecznie je wyłączcie, a następnie przeczytajcie ten tekst!


Rzadko publikujemy informacje ze światka informatycznego, ale tym razem jest ku temu naprawdę ważny powód. Jak donoszą serwisy poświęcone bezpieczeństwu danych, w oprogramowaniu magazynów sieciowych firmy Western Digital z popularnej (również wśród fotografów) serii WD MyCloud wykryto poważne błędy umożliwiające dostęp do danych praktycznie każdemu dysponującemu bardzo podstawową wiedzą. Odkrył je James Bercegay, badacz z firmy Gulftech, a wyniki poszukiwań zawarł w swoim raporcie. Jako że jest to dokument pisany mocno technicznym językiem, tutaj prezentujemy jego skrót oraz porady, co można zrobić w przypadku zagrożenia.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem