POZA-obrazem (2010-2011) - wystawa zbiorowa na FotoFestiwalu 2011

POZA-obrazem (2010-2011) - wystawa zbiorowa na FotoFestiwalu 2011

Agnieszka Furtak, Piotr Rosiński, Tomek Grzeszczak, Paweł Herzog, Sławek Grzanek - fotografowie, socjolog, pedagog i prawnik – wszyscy łodzianie. Współtworzyli pierwszą edycję FotoFestiwalu. Wspólnie zaprezentowali ponad dziesięć wystaw w Łodzi i innych miastach Polski. Spotkali się ponownie w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii.


Grupa POZA powstała w 2002 roku i jej struktura zmieniała się. Jednak główny skład grupy POZA przez wiele lat współtworzyli: Agnieszka Furtak, Sławek Grzanek, Tomek Grzeszczak, Paweł Hercog i Piotr Rosiński. W pierwszych latach działalności współpracował z nimi także Krzysztof Candrowicz.

Członkowie grupy zawsze podkreślali swój autonomiczny charakter, zarówno wobec struktur zewnętrznych, jak i konceptualizacji sztuki. Podstawowym spoiwem organizacyjnym grupy, stała się fascynacja fotografią, a przede wszystkim przyjaźń. W ramach wielu wspólnych projektów udało im się połączyć odmienne uczucia oraz formy wyrazu fotograficznego, znajdując wspólny mianownik w różnorodności technikami, emocji oraz wizji świata.

Świeżość i lekkość, ale także niepokój i tajemnica, filigranowość oraz erotyzm i subtelność to właśnie eklektyczny charakter POZY.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem