Fotografka pozywa Capcom na 12 milionów dolarów

Fotografka pozywa Capcom na 12 milionów dolarów

Fotografka Judy A Juracek wniosła do sądu w Connecticut pozew przeciwko deweloperowi gier wideo Capcom, za naruszenie jej praw autorskich - Japoński gigant związany z cyfrową rozrywką wykorzystał jej fotografię na jednej z okładek swoich gier - dokładnie Resident Evil 4.


12 milionów dolarów odszkodowania - pozew fotografki

Fotografka Judy A. Juracek jest także projektantką i opublikowała dotychczas kilka książek ze zdjęciami rożnych powierzchni, które mają służyć do badań wizualnych dla artystów, architektów i innych projektantów. W centrum sporu znalazła się książka z 1996 roku i towarzysząca jej płyta CD zatytułowana "Powierzchnie". W publikacji znajduje się 1200 różnorodnych tekstur powierzchni - drewna, kamienia, marmuru, cegły, gipsu, sztukaterii, kruszywa, metalu, szkła i wielu więcej. Są one gotowe do użycia w projektach lub kompozycjach, a także jak tło do różnych projektów.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem