22 września 2022, 14:12
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1405 razy

Poznaj laureatów Comedy Pet Photography Awards 2022

Poznaj laureatów Comedy Pet Photography Awards 2022

Właśnie poznaliśmy wyniki niezwykle zabawnego konkursu fotograficznego Comedy Pet Photography Awards 2022. Jeśli chcesz poprawić sobie humor i zobaczyć prześmieszne oblicza domowych pupili, to zajrzyj do zwycięskiej galerii.

Laureaci konkursu fotograficznego Comedy Pet Photography Awards 2022

Konkurs fotograficzny Comedy Pet Photography Awards 2022 kolejny raz pokazuje, jak zabawnymi zwierzakami są pupile trzymane w domach i zagrodach. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Kenichi Morinagi, który uchwycił niezwykłą i zabawną scenkę, na której wydaje się, że można obserwować jakąś cudaczną istotę połączoną z dwóch kotów. Zresztą poczucie humoru tego autora jury doceniło dwukrotnie, gdyż wśród nagrodzonych i wyróżnionych fotografii pojawiła się także jeszcze jedna jego praca. 
 
W konkursie wyróżniono także najlepszy film wideo pokazujący w zabawny sposób domowe zwierzaki. W tegorocznej edycji zwyciężczynią została Sarah Fiona, która ukazała arcy śmiesznego kotka. 
 
comedy pet photography awards 2022
 
Zwycięska praca w konkursie fotograficznym Comedy Pets Photography Awards 2022 autorstwa Kenichi Morinaga zatytułowana Bum Bum. 
 

Comedy Pet Photography Awards - konkurs, który pomaga zwierzakom

Chociaż głównym celem konkursu fotograficznego Comedy Pet Photography Awards jest odkrywanie śmiesznych zdjęć zwierząt i rozweselanie publiki, to jednak bardzo istotną sprawą jest pomoc zwierzakom. Udział w konkursie i nagrodzone prace wspierają trzy organizacje pomagające naszym futrzastym i pierzastym braciom (i nie tylko). Do tych organizacji należą Dean Farm Trust stanowiąca jednocześnie schronisko dla zwierząt domowych, London Inner City Kitties, która zajmuje się ratowaniem i ochroną potrzebujących pomocy kotów, a także fundacja Wild At Heart, której marzeniem i głównym motorem napędowym jest chęć zakończenia cierpienia bezpańskich psów na całym świecie. 

Konkurs fotograficzny Comedy Pet Photography Awards wykorzystuje pomoc partnerów i sponsorów, aby wspierać działania na rzecz potrzebujacych zwierząt. Łącznie tegoroczna edycja pozwoli na przekazanie kwoty około 54 000 złotych (10 000 funtów). 
 

Czym jest konkurs Comedy Pet Photography Awards

Konkurs fotograficzny Comedy Pet Photography Awards to specjalna edycja innego popularnego konkursu dla fotografów i fotografek - Comedy Wildlife Photography Awards. Ten drugi wspomniany konkurs powstał, aby promować śmieszne zdjęcia ze wszystkimi zwierzakami, jednak z czasem autorzy tego konkursu stwierdzili, że przydałoby się zrealizować specjalną edycję zarezerwowaną dla zwierzaków domowych. Organizatorzy chcą poprzez konkurs Comedy Pet Photography Awards promować pozytywne myślenie o zwierzakach domowych i zwiększać świadomość wśród ludzi na temat problemów zwierząt mieszkających w domach, na ulicach miast czy w zagrodach, a w szczególności tych, które zostały porzucone czy zaniedbane. 

Kategorie konkursowe Comedy Pet Photography Awards

W konkursie wyróżniono kilka konkurencji. Główne z nich to zdjęcia i wideo, ale organizatorzy przewidzieli także takie kategorie obrazów jak psy, koty, konie, wszystkie inne stworzenia wielkie i małe, zwierzęta wyglądające jak ich właściciele (istny konkurs sobowtórów) i kategoria dla młodszych uczestników (mających maksymalnie 16 lat). 

Jury edycji 2022 Comedy Pets Photography Awards

W tegorocznej edycji konkursu Comedy Pets Photography Awards 2022 nad wyborem fotografii czuwało jury złożone ze specjalistów i profesjonalistów. Należeli do nich Kate Humble, będąca prezenterką telewizyjną związaną z przyrodą, Mel Giedroyc bawiąca widzów i słuchaczy w radiu, Sam Clews zarządzająca działaniami organizacji Dean Farm Trust,  czy Sophie Fenton będą kierownikiem ds. marketingu i pozyskiwania funduszy w London Inne City Kitties. 

Nagrody w konkursie fotograficzny Comedy Pets Photography Awards 2022

Najważniejszą nagrodą dla każdego - zarówno uczestnika konkursu, jak i nagrodzonych - jest możliwość pomagania domowym zwierzakom. Niemniej dla finalistów przewidziano nagrody, wśród których można znaleźć globalny zasięg ich zdjęć, a także nagrodę w wysokości ponad 10 000 złotych (2000 funtów) dla zwycięzcy całego konkursu. 

Weź udział w konkursie Comedy Pets Photography Awards 2022

Chociaż edycja tego konkursu fotograficznego przewidziana na 2022 rok już się zakończyła i znamy laureatów, to jednak możesz wziąć udział w edycji 2023. Zajrzyj na oficjalną stronę konkursu i zgłoś rozbrajająco śmieszne zdjęcia domowych zwierzaków, aby móc już dziś zacząć im pomagać i walczyć o cenne nagrody pieniężna oraz sławę fotograficznego komika na całym świecie. 
 
Poniżej możesz obejrzeć galerię zawierającą fotografie nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Comedy Pets Photography Awards 2022. 
 
Kategoria Psy - nasi najlepsi przyjaciele
 
Zwycięskie zdjęcie 
 
autor: Jose Bayon
 
"Miłośc Nilo do wody"
 
"Nilo został przeze mnie adoptowany gdy miał około 10 miesięcy. Został potrącony przez samochód i ledwo został odratowany. Teraz po wyzdrowieniu po raz pierwszy odkrył wodę. Jego piruety pokazują jego miłość do wody. Miłość od pierwszego wejrzenia."
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Jose Bayon
 

Kategoria konie

Zwycięskie zdjęcie
 
autor: Radim Filipek
 
"Szczęśliwe konie"
 
"Szczęśliwa mama i jej 3-dniowy synek Monty"
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Radim Filipek
 

Kategoria pozostałe zwierzęta

Zwycięska praca
 
autor: Stefan Brusius
 
"Paląca alpaka"
 
"Wygląda jakby pailła cygaro"
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Stefan Brusius
 

Kategoria dla młodych fotografów i fotografek

Zwycięska praca
 
autorka: Freya Sharpe
 
"Kot Jack utknął w żywopłocie"
 
"Wyszliśmy na cały dzień i wróciliśmy do domu, aby znaleźć naszego kociaka Jacka, a okazało się, że ten utknął w żywopłocie". 
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Freyya Sharpe
 

Kategoria: Zwierzęta, które wyglądają jak właściciele

Zwycięskie zdjęcie 
 
autorka: Judy Nussenblatt
 
"Dave i Dudley"
 
"To mój przyjaciel David i jego pies Dudley. Na początku pandemii Covid David i ja wykorzystaliśmy piękny dzień i robiliśmy zdjęcia. Dudley był tak podekscytowany, kiedy wróciliśmy, że zarzucił przednie łapy na ramiona swojego opiekuna, a ja zrobiłem to zdjęcie. Oboje wyglądają tak, jakby przydałaby im się wizyta u fryzjera, ale to był czas pandemii.... więc kto by się tym przejmował."
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Judy Nussenblatt
 

Kategoria: Wybór publiczności

Zwycięskie zdjęcie
 
autor: Marko Jovanovic 
 
"Pędzący przez śnieg"
 
"Pojechaliśmy, aby uratować Cartera, a ten na prezentowanej fotografii po raz pierwszy spotyka śnieg."
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Marko Jovanovic 
 

Inne wyróżnione zdjęcia

autor: Mehmet Aslan
 
"Piesz szofer"
 
"To właśnie zobaczyłem, kiedy zatrzymałem się na światłach. Na początku myślałem, że ten pies naprawdę prowadzi"
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Mehmet Aslan
 
autorka: Sarah Fiona Helme
 
"Daj mi, proszęęęęęęę!"
 
"Rosie pomagała mi w szklarni i postanowiła spróbować, w swój najbardziej zaangażowany sposób (i przy pomocy taczki, na której mogła stanąć), przekonać mnie do dania jej niektórych ulubionych smakołyków." 
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Sarah Fiona Helme
 
autorka: Beth Noble
 
"O mój Boże, co to jest?"
 
"Mój kot pokazuje swoją zadziwioną twarz"
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Beth Noble
 
autor: Karl Goldhamer
 
"Wilkołak 2.0"
 
"Nawet wilkołak musi się czasami zrelaksować"
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Karl Goldhamer
 
autor: Kazutoshi Ono
 
"Zbyt zdesperowany"
 
"Ona jest moją uroczą kotką, która została uratowana z lokalnego ośrodka opieki nad kotami. To tylko drzwi prowadzące do korytarza. Czasami jednak podskakuje i przytrzymuje drzwi, tak jakby była zbyt zdesperowana, aby wyjść."
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Kazutoshi Ono
 
autorka: Lucy Sellers
 
"Mój, nie Twój"

"Benji był zdeterminowany, aby zdobyć wszystkie pyszne smakołyki podczas sesji zdjęciowej, nawet jeśli oznaczało to powstrzymanie starszego brata Douga"
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Lucy Sellers
 
autor: Jonathan Casey
 
"Szach mat"
 
"Mój pręgowany kot Candy zajmuje pierwsze miejsce w lidze szachowej Anglii Wschodniej"
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Jonathan Casey
 
autor: Kenichi Morinaga
 
"A teraz, jak mogę przesłać moje zdjęcia?"

"Mam smartfona, więc chcę przesłać moje zdjęcia. Ale nie wiem, jak to się używa. Proszę, niech ktoś mi powie, jak go używać." 
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Kenichi Morinaga
 
autor: Christopher Johnson
 
"Zemsta piłki tenisowej"

"Jakie wielkie zaskoczenie spowodowała przelatująca piłka tenisowa"
 
comedy pet photography awards 2022
 
fot. Christopher Johnson
 
 


www.swiatobrazu.pl