23 kwietnia 2024, 11:47
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 782 razy

Niedrogi obiektyw tilt-shift do matryc APS-C

Niedrogi obiektyw tilt-shift do matryc APS-C

7Artisans ogłosiło wprowadzenie na rynek nowego, bardzo ciekawego obiektyw stałoogniskowego - Mowa o modelu 50 mm f/1,4 Tilt-Shift, przeznaczonego do bezlusterkowców z matrycą APS-C czy Micro 4/3. Jego wyróżnikiem jest funkcja tilt-shift.

Poznaj obiektyw tilt-shift do systemu APS-C i Micro 4/3

Obiektywy tilt-shift to marzenie większości fotografów architektury czy wnętrzarskich. Zazwyczaj ta funkcja jest zarezerwowana dla drogich, profesjonalnych obiektywów, po które sięgają osoby zawodowo zajmujące się fotografiami wnętrzarskimi czy architektury. 7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift to nieco inna propozycja - dużo bardziej budżetowa. Co jednak ciekawe, producent w swoich materiałach reklamowych skupia się innej funkcjonalności tilt-shift niż korekta perspektywy wykorzystana w obrazowaniu budynków. 7Artisans podkreśla możliwość tworzenia efektu miniatury takim obiektywem. 
 
 
Ważną kwestią (związaną z tym obiektywem) jest to, że użytkownicy Sony, FujiFilm, OM System i Panasonic nie doczekali się jeszcze obiektywu tilt-shift. Teraz może się to zmienić. Niemniej ogniskowa 50 mm sprawia, że raczej tilt-shift będzie tutaj traktowane efektowo, a nie jako korekta niezbędna podczas fotografowania architektury czy wnętrz. 
 
Sam obiektyw oferuje konstrukcję optyczną obejmującą 7 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Ma 12-listkową przysłonę i waży tylko 364 g. Podobnie jak w przypadku pozostałych obiektywów z funkcją tilt-shift model tej oferuje ręczne ustawianie ostrości. Jego przysłona jest także sterowana ręcznie za pomocą pierścienia. 
 
Obiektyw 7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift będzie oferowany dla aparatów bezlusterkowych systemu Sony E, FujiFilm X czy Micro 4/3. Cena obiektywu wyniesie około 1000 złotych.     


www.swiatobrazu.pl