Praca ze światłem w fotografii - praktyczny poradnik

Praca ze światłem w fotografii - praktyczny poradnik

Bez światła nie ma fotografii, a ponieważ kontrolowanie światła to podstawa ekspozycji, nie możemy omawiać ekspozycji bez omówienia światła. Z tego poradnika dowiesz się, w jaki sposób obserwować plan, a także określać kierunek i natężenie światła. Dowiesz się również, jak poznać kolor światła i co robić z balansem bieli. Wreszcie nauczysz się korzystać z lampy błyskowej, wbudowanej lub zamontowanej na "gorącej stopce" aparatu — bo wszystko kręci się wokół pracy ze światłem.

Publikujemy fragment wydanej pod patronatem SwiatObrazu.pl książki wydawnictwa Helion pt. "Ekspozycja. Sekrety doskonałego naświetlania".Kierunek światłaPoniższą fotografię oświetlają wyłącznie światła sceny, ale ponieważ jest ich bardzo wiele, w różnych kolorach, i poruszają się w kilku kierunkach, musiałem wziąć pod uwagę je wszystkie. Niektóre ze świateł zostały prześwietlone, a inne niedoświetlone. Ustawienia: 1/20 s, f/2,8, ISO 1600


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem