Prace Natalii LL w Krakowie - relacja

Prace Natalii LL w Krakowie - relacja

W dniu wczorajszym w Galeria Foto-Medium-Art., odbył się wernisaż prac Natalii LL. Prezentujący prace fotograficzne i wideo artystki. Wystawa zorganizowana z okazji trzydziestolecia istnienia galerii.


Można powiedzieć, że filmy i zdjęcia Natalii LL, są odbiciem a zarazem krytyka współczesnej konsumpcyjnej kultury popularnej, gdzie sposobem na przyciągniecie zainteresowania widzów jest połączenie seksu z przemocą. Takie tez są prace Natalii LL, już same tytuły sugerują nam czego możemy się spodziewać na omawianej wystawie : „Aksamitny terror” czy „Erotyzm trwogi”  - wielko formatowe fotografie.
Zapraszam do odwiedzenia wystawy i przekonanie się samemu, czy również nalezymy do współczesnej konsumpcyjnej kultury popularnej.
Natalia LL - urodziła się w 1937 roku w Żywcu. W latach 1957-1963 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1970 roku razem ze Zbigniewem Dłubakiem, Andrzejem Lachowiczem i Antonim Dzieduszyckim założyła galerię i grupę PERMAFO, która była jednym z najważniejszych ogniw artystycznego fotomedializmu. W połowie lat siedemdziesiątych artystka aktywnie włączyła się do międzynarodowego ruchu sztuki feministycznej biorąc udział w licznych sympozjach i wystawach.
Multimedialna działalność artystki, obejmująca fotografię, wideo, sztukę performance, instalację ale też malarstwo i rysunek, jest głęboko zakorzeniona w estetyce sztuki konceptualnej i jej następstwach. Realizacje Natalii LL nasycone są intuicyjną, a niekiedy magiczną atmosferą, która może za sprawą odniesień literackich (np. do Markiza de Sade i Georgesa Bataille’a) ewokuje transcendencję. Równie często artystka sięga po język kultury popularnej i prowokuje nadwyrężając niegdysiejsze i teraźniejsze moralne status quo. Jest autorką tekstów teoretycznych i rozważań na temat sztuki, akcentujących najważniejsze przesłanki jej postawy artystycznej.
Wielowątkowa twórczość Natalii LL na przestrzeni ostatnich trzech dekad poddawana była licznym analizom i weszła do kanonu historii sztuki.
Prace artystki prezentowane były na ważnych wystawach sztuki w kraju i na świecie (m. in. IX Biennale de Paris, 1975, XV Biennale Internationale Arte San Paulo, 1979, Erotik in der Kunst, Kunstverein München, 1982, La Photographie Polonaise, Centre Georges Pompidou, Paryż, 1982, Europa-Europa, Kunst- und Ausstellungshalle Bonn, 1994, Natalia LL – Ogrody Personalizmu, CWS Zamek Ujazdowski, Warszawa, 1998, Podsumowania, Galeria Bielska BWA, 2004)


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem