Prawie tysiąc godzin kwitnienia kwiatów zamknięte w trzy minuty

Prawie tysiąc godzin kwitnienia kwiatów zamknięte w trzy minuty

"Kwiaty kwitnące 2" to nowy film słowackiego fotografa Majo Chudý`ego, na którym uchwycił pełne 929 godzin kwitnienia kwiatów. Majo Chudý tworzył film przez dziewięć miesięcy. W tym czasie wykonał 40 tysięcy ujęć w studiu, którego wyposażenie stanowiły czarne koce i żarówki owinięte folią aluminiową. "Nie mogłem z góry oszacować okresu kwitnienia każdego kwiatu, więc bardzo trudno było ustalić przedział czasowy pomiędzy każdym ujęciem. Najczęściej wybierałem interwały jedno i dwu minutowe" – mówi fotograf.
 
Najdłuższy rozkwit w filmie (Orchidea Dendrobium) trwał ponad 105 godzin, czyli prawie cztery i pół dnia – co dało dwa tysiące pojedynczych zdjęć. Najszybsze kwiaty rozkwitły w około 7 godzin, dla nich Chudý wybrał interwał wynoszący zaledwie 20 sekund między ujęciami.
 
Podczas postprodukcji Majo Chudý przez wiele godzin usuwał maleńkie owady, które latały wokół kwiatów przez cały czas realizacji projektu. Ostatecznie do filmu trafiło 24 626 zdjęć.

 

Timelapse – jak to się robi?Rozwijający się po zimnej nocy kwiat, pędzące po niebie chmury, czy też zachodzące słońce oświetlające świat ciepłymi barwami, to dobrze znane nam zjawiska. Na co dzień obserwujemy je jednak w postaci dość statycznej, bowiem czas ich trwania jest dość dług...

 

Reklama

Sekrety fotografii cyfrowej dla początkujących


Jak fotografować, żeby Twoje zdjęcia wyróżniały się w galeriach internetowych i mediach społecznościowych? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym e-kursie SwiatObrazu.pl, który ma za zadanie przybliżyć techniki – zarówno fotograficzne, jak i związane z cyfrowymi manipulacjami obrazem – umożliwiające znaczne podniesienie poziomu estetycznego i technicznego Waszych zdjęć.

  

Sprawdź jak przebiega e-kurs

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 3

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Czerwone Kule Apokalipsa... Choinka... Róża Hallstatt Gospodyni.... Goodnight Moon