Archiwalny artykuł serwisu SwiatObrazu.pl

Profesjonalne wycinanie z tła w Adobe Photoshop – film szkoleniowy

Profesjonalne wycinanie z tła w Adobe Photoshop – film szkoleniowy

Umiejętność szybkiego, a jednocześnie dokładnego wycinania (szparowania) postaci i obiektów z tła jest wielce poszukiwana i pożądana wśród grafików i fotografów-grafików. W praktyce wygląda to tak, że fotografowie właściwie w ogóle nie potrafią szparować swoich zdjęć (jeśli to robią, to skutki są jakościowo nie do przyjęcia), natomiast duża część grafików, jeśli nauczyła się już jednej metody, to stosuje tylko ją, niezależnie od nakładu pracy, trudności wykonania i rodzaju materiału zdjęciowego. Wycinanie jest procesem trudnym, pracochłonnym i nieodzownym w realizacji projektów graficznych, dlatego warto znać więcej niż jeden sposób wycinania obiektów z tła. Film szkoleniowy „Profesjonalne wycinanie z tła” prezentuje trzy sposoby wycinania tła.

Wycinanie jest procesem trudnym, pracochłonnym i nieodzownym w realizacji projektów graficznych, dlatego warto znać więcej niż jeden sposób wycinania obiektów z tła. Film szkoleniowy „Profesjonalne wycinanie z tła” prezentuje trzy sposoby wycinania tła - narzędzie Gumka, polecenie Extract i operacje na kanałach w trybie Lab.


Cel filmu szkoleniowego:

Celem filmu szkoleniowego jest przedstawienie krok po kroku sekwencji czynności wycinania obiektów z tła w programie Adobe Photoshop. Za przykłady posłużyły fotografie z ludźmi, ponieważ są one najtrudniejsze do wycinania i najczęściej to właśnie na nich uczą się wycinać tło użytkownicy Adobe Photoshop. Trzeba podkreślić, że te same metody stosować można do przedmiotów i budynków. Nie ma tu istotnej różnicy przy technice pracy i ocenie, która z metod wycinania tła będzie najodpowiedniejsza do konkretnego zdjęcia. Liczą się przede wszystkim cechy fotografii, niezależnie od rodzaju obiektu - kontrastowość, wzory w tle, rozłożenie jasności w poszczególnych kanałach barwy obrazu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem