26 września 2011, 13:30
Autor: Bogusława Kowalewska
czytano: 33886 razy

Profesjonalne wycinanie z tła w Adobe Photoshop – film szkoleniowy

Profesjonalne wycinanie z tła w Adobe Photoshop – film szkoleniowy

Umiejętność szybkiego, a jednocześnie dokładnego wycinania (szparowania) postaci i obiektów z tła jest wielce poszukiwana i pożądana wśród grafików i fotografów-grafików. W praktyce wygląda to tak, że fotografowie właściwie w ogóle nie potrafią szparować swoich zdjęć (jeśli to robią, to skutki są jakościowo nie do przyjęcia), natomiast duża część grafików, jeśli nauczyła się już jednej metody, to stosuje tylko ją, niezależnie od nakładu pracy, trudności wykonania i rodzaju materiału zdjęciowego. Wycinanie jest procesem trudnym, pracochłonnym i nieodzownym w realizacji projektów graficznych, dlatego warto znać więcej niż jeden sposób wycinania obiektów z tła. Film szkoleniowy „Profesjonalne wycinanie z tła” prezentuje trzy sposoby wycinania tła.

Wycinanie jest procesem trudnym, pracochłonnym i nieodzownym w realizacji projektów graficznych, dlatego warto znać więcej niż jeden sposób wycinania obiektów z tła. Film szkoleniowy „Profesjonalne wycinanie z tła” prezentuje trzy sposoby wycinania tła - narzędzie Gumka, polecenie Extract i operacje na kanałach w trybie Lab.

Cel filmu szkoleniowego:

Celem filmu szkoleniowego jest przedstawienie krok po kroku sekwencji czynności wycinania obiektów z tła w programie Adobe Photoshop. Za przykłady posłużyły fotografie z ludźmi, ponieważ są one najtrudniejsze do wycinania i najczęściej to właśnie na nich uczą się wycinać tło użytkownicy Adobe Photoshop. Trzeba podkreślić, że te same metody stosować można do przedmiotów i budynków. Nie ma tu istotnej różnicy przy technice pracy i ocenie, która z metod wycinania tła będzie najodpowiedniejsza do konkretnego zdjęcia. Liczą się przede wszystkim cechy fotografii, niezależnie od rodzaju obiektu - kontrastowość, wzory w tle, rozłożenie jasności w poszczególnych kanałach barwy obrazu.

Program:

1. Gumka tła:
- parametry,
- sposób użycia,
- dostosowywanie końcówek w czasie pracy,
- poprawianie zaznaczenia,
- likwidowanie niebieskiej dominanty.

2. Polecenie Extract:
- aktywacja polecenia,
- podstawowe parametry,
- technika zaznaczania,
- technika wypełniania zaznaczenia,
- czyszczenie wyciętej postaci.

3. Operacje w trybie Lab na kanałach:
- ocena przydatności kanałów do wycinania w RGB,
- ocena przydatności kanałów do wycinania w Lab,
- malowanie maski,
- zaznaczanie według maski z kanału alfa.

Producent:

Światobrazu Sp. z o.o.

Czas trwania:

45 minut

Cena:

69  zł (zawiera już 23% VAT)

Cena zawiera:

1. Płytę DVD.

2. Koszt przesyłki na terenie Polski.

Aby zamówić film szkoleniowy, proszę wypełnić następujący formularz:

 www.swiatobrazu.pl