18 kwietnia 2010, 10:56
Autor: Maria Koryciarz
czytano: 8185 razy

Program do obróbki zdjęć: Photo Toolkit 1.7

Program do obróbki zdjęć:  Photo Toolkit 1.7

Darmowy program do obróbki zdjęć cyfrowych. Nadaje się do domowego użytku. Bardzo łatwy w obsłudze, intuicyjny. Wiele przydatnych rad jak otrzymać dany rezultat.

Licencja: Freeware

Autor: Photo Toolkit

Link: Photo Toolkit 1.7  

System operacyjny: Windows 2000/ XP/ 2003

Rozmiar pliku: 9,65 MB

Czas instalacji: około 3 minut

Wersja: język angielski

Bezpłatne oprogramowanie do obróbki zdjęć. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu może okazać się mylne, gdyż wydaje się, że nie jest rozbudowanym programem, ale zaznaczam to tylko pierwsze wrażenie.

Program wyposażony jest w wiele przydatnych narzędzi do obróbki zdjęć,tj.: redukcja czerwonych oczu, poprawa kolorów, osuwanie szumów, narzędzie do poprawy cery osoby sfotografowanej, karykatura, dodawanie efektów świetlnych, prostowanie, zmiana wielkości obrazu bez utracenia jego jakości oraz docięcie. Aplikacja pozwala na szereg zabiegów, które w znaczny sposób ingerują w jakość efektu końcowego. Do bardzo ciekawego narzędzia jakie znajduje się w Photo Toolkit zdecydowanie należy Make Up, gdzie istnieje szansa rozjaśnienia, zmatowienia, wybielenia ( np. zębów) oraz rozmycia przez co w znaczny sposób możemy zmienić wygląd skóry na zdjęciu i nie tylko. Zastosowanie kombinacji tych zabiegów sprawi, że zdjęcie nabierze unikalnego charakteru. Z kolei w oknie Color Correction, dokładnie w zakładce Manual Correction, aplikacja pozwala nam wybrać spośród  9 stylów  ingerencję w kolory fotografii. Jeżeli nie będzie zadowalał nas uzyskany efekt, możemy w ustawieniach zmienić wielkości w: temperaturze koloru, odcieniu jak również w jasności, kontraście, saturacji i gammie.

W sekcji test programu można zobaczyć jak Photo Toolkit 1.7 poradziła sobie ze zmianą kontrastu/ rozmiaru i ze skalą szarości zdjęć.
 

program obróbka zdjęcie

Okno główne

program obróbka zdjęcie

Zmiana wielkości

program obróbka zdjęcie

Zmiana kontrastu

program obróbka zdjęcie

Zmiana skali szarości

 

Czytaj cały cykł "Programy do obróbki zdjęć"

program obróbka zdjęciewww.swiatobrazu.pl