16 kwietnia 2010, 09:09
Autor: Maria Koryciarz
czytano: 15224 razy

Program do obróbki zdjęć: PhotoScape 3.4

Program do obróbki zdjęć:  PhotoScape 3.4

Bezpłatny program do obróbki zdjęć, który daje wiele możliwości podczas edycji. Bardzo intuicyjny, łatwy w obsłudze. Zawiera liczne funkcje, które sprawiają, że efekt końcowy jest zadowalający dla użytkownika.

Licencja: Freeware

Autor: www.photoscape.org

Link: wersja do pobrania w języku polskim ( wymagana rejestracja na chip.pl)
Link: wersja do pobrania w języku angielskim, japońskim, chińskim i koreańskim

System operacyjny: Win XP/Windows Vista/Win 2000/Win 98/Win Me

Rozmiar pliku: 15.5MB

Czas instalacji: poniżej 1 minuty

W głównym oknie odnajdziemy 13 różnych sekcji roboczych programu m.in. Edytor, Drukowanie czy Konwerter plików RAW. Program automatycznie pobiera dane z naszego komputera i z lewej strony możemy kontrolować w oknie dialogowym, z jakiego folderu mają zostać pobrane pliki do retuszu. Wszystkie operacje wykonywane są bardzo szybko a obsługa programu jest niezwykle łatwa. W oknie Edytor oraz Batch Editor dokonuje się najwięcej manipulacji przy zdjęciu, zaletą jest to, że efekt widoczny jest natychmiast. Do ciekawych funkcji jakie znajdziemy w Aplikacji należą:  dodawanie ramek o różnym stylu np. ślubna czy świąteczna.
W zakładce filtry panujemy nad zmianami w: kontraście, wyostrzeniu, dodaniu światła, rozjaśnianiu, przyciemnianiu, jasności, odbarwianiu, rozświetlaniu oraz dodawaniu stylu starego zdjęcia.
W oknie Strona mamy wiele kombinacja na rozmieszczenie kilku zdjęć na jednym obrazku, do całości istnieje możliwość dodania tła i ramki.
Okno Łączenie umożliwia połączenie wielu zdjęć w poziomie/ pionie/ w obu kierunkach, na koniec można zmienić grubość ramki, dodać podpis do zdjęć oraz zdefiniować rozmiar zdjęć wg. (na przykład) rozmiaru pierwszego zdjęcia.

Jedyną wadą programu jest to, że zapamiętuje wszystkie przekształcenia jakie były robione na poprzednim  zdjęciu i od razu konwertuje nowe w taki sam sposób.

W sekcji test programu można zobaczyć jak PhotoScape poradził sobie ze zmianą kontrastu/ rozmiaru i ze skalą szarości zdjęć.

program obróbka zdjęcia

Okno główne

program obróbka zdjęcia

Zmiana kontrastu

program obróbka zdjęcia

Skala szarości

program obróbka zdjęcia

 Zmiana rozmiaru zdjęcia

program obróbka zdjęcia

Możliwości programu

 

Czytaj cały cykł "Programy do obróbki zdjęć"

program obróbka zdjęciewww.swiatobrazu.pl