21 kwietnia 2010, 08:00
Autor: Maria Koryciarz
czytano: 10534 razy

Program do obróbki zdjęć: Fotografix 1.4.1

Program do obróbki zdjęć: Fotografix 1.4.1

Główną zaletą tego programu do obróbki zdjęć cyfrowych jest łatwość użytkowania. Szybka i sprawna praca ułatwi modyfikację fotografii niejednemu użytkownikowi.

Licencja: Freeware

Autor: L. Madhavan

Link: Fotografix 1.4.1 

System operacyjny: MS Windows XP/ Vista/ 7

Rozmiar pliku: 354 KB

Czas instalacji: poniżej 1 minuty

Wersja: język angielski

Jeżeli ktokolwiek poszukiwał prostego w obsłudze programu do obróbki zdjęć to Fotografix 1.4.1. jest dla niego idealną aplikacją. W głównym pasku narzędzi znajdziemy okno: pliku, widoku, okien narzędzi podręcznych, korekt, warstw, filtrów oraz pomocy. Podręczne, aktywne okna znajdują się zarówno po lewej jak i po prawej stronie okna głównego, należą do nich: warstwy, kanały, domyślne style oraz paleta kolorów. W przyborniku użytkownik znajdzie podstawowe narzędzia do obróbki zdjęć a są to między innymi: zaznaczenie obszaru, różdżka, wskaźnik, linijka, pędzel, gumka, stępel, wiadro, gradient, tekst, próbnik oraz lupa.

Aplikacja daje nam wiele możliwości modyfikowania zdjęcia do ciekawszych z nich należy okno z domyślnymi stylami,  dzięki niemu możemy dodać winietowanie do zdjęcia, nad którym pracujemy. Polecam użycie jednego z szesnastu bądź połączenie kilku naraz filtrów do uzyskania wyjątkowych  efektów takich jak wyostrzenie czy dodawanie szumu. Autor skoncentrował się na uproszczeniu obsługi programu, bardzo ciekawą funkcją  usprawniającą pracę użytkownika  jest skrót Ctrl+Shift+E za pomocą niego może spłaszczyć obrazek jeżeli wcześniej pracowaliśmy na warstwach.

W sekcji test programu można zobaczyć jak Fotografix 1.4.1  poradził sobie ze zmianą kontrastu/ rozmiaru i ze skalą szarości zdjęć.
 

program obróbka zdjęcie

Okno główne

program obróbka zdjęcie

Zdjęcie wykorzystane do zmiany wielkości obrazka

program obróbka zdjęcie

Zmiana wielkości

program obróbka zdjęcie

Zdjęcie wykorzystane do zmiany kontrastu

program obróbka zdjęcie

Zmiana kontrastu

program obróbka zdjęcie

Zdjęcie wykorzystane do zmiany skali szarości

program obróbka zdjęcie

Zmiana skali szarości

 

Podobne programy do Fotografix 1.4.1:

PC Image Editor 4.0

Artweaver 1.1

Photo Toolkit 1.7

 

Czytaj cały cykł "Programy do obróbki zdjęć"

program obróbka zdjęcie

 

 

 www.swiatobrazu.pl