27 kwietnia 2010, 07:17
Autor: Maria Koryciarz
czytano: 16766 razy

Program do obróbki zdjęć: Paint.NET 3.5.5

Program do obróbki zdjęć: Paint.NET 3.5.5

Złożony program do obróbki zdjęć niosący w sobie prostotę Painta i wielofunkcyjność Photoshopa. Program nadaję się zarówno do retuszu zdjęć jak i do edycji grafiki.

Licencja: Freeware

Autor: Paint.NET Team

Link: Paint.NET 3.5.5       

System operacyjny: Windows XP/ Vista/ 2003 /7

Rozmiar pliku: 3,49MB

Czas instalacji: około 3 minut

Wersja: język angielski

Już po uruchomieniu aplikacji użytkownik zapewne doceni miła dla oka szatę graficzną programu.  Dzięki obrazkom prezentującym zastosowanie niemal każdego narzędzia, praca w programie staje się intuicyjna. Amator doceni jego prostotę a średniozaawansowany użytkownik możliwość pracy na warstwach.

Przejrzyste menu główne zawiera w sobie okna takie jak: edycja, widok, obrazek, warstwy oraz okno efektów. Dodatkowo zaraz po instalacji w oknie głównym programu dostępne są cztery pomocnicze po lewej: przybornik  oraz paleta kolorów, po prawej historia i warstwy.   Program gwarantuje możliwość zastosowania 32 filtrów między innymi: efekt olejnych farb, rozmycie, wyostrzenie czy nawet redukcja czerwonych oczu. Pracując na warstwach ciekawym skrótem, z którego często będziemy korzystać jest Ctrl+Shift+F- spłaszcza on obrazek, co powoduje połączenie wielu warstw w jedną. W oknie Obrazek możemy zmienić rozmiar obrazka również go odwrócić bądź przerzucić w pionie albo jak wolimy w poziomie. Praca w oknie Adjustments pozwoli nam dokonanie zmian na zdjęciu, dzięki którym zmienimy jasność/kontrast, odcień/ kontrast bądź zmienimy zabarwienia zdjęcia pod kątem stylu: sepia/ czarnobiałe .

Program do obróbki zdjęć: Paint.NET 3.5.5 został stworzony przez grupę studentów z Washington State Uniwersity i z wielkim powodzeniem mógłby zastąpić program Paint.

W sekcji test programu można zobaczyć jak Paint.NET 3.5.5  poradził sobie ze zmianą rozmiaru/ kontrastu i ze skalą szarości zdjęć.


program obróbka zdjęć

Okno główne

program obróbka zdjęć

Zdjęcie wykorzystane do zmiany wielkości obrazka

program obróbka zdjęć

Zmiana wielkości

program obróbka zdjęć

Zdjęcie wykorzystane do zmiany kontrastu

program obróbka zdjęć

Zmiana kontrastu

program obróbka zdjęć

Zdjęcie wykorzystane do zmiany skali szarości

program obróbka zdjęć

Zmiana skali szarości

Hornil StylePix 1.3.3

GIMP 2.6.8

FastStone Image Viewer 4.1 Beta 2

 

 

Czytaj cały cykł "Programy do obróbki zdjęć"

program obróbka zdjęcie

 

 

 

 

 www.swiatobrazu.pl