28 kwietnia 2010, 10:23
Autor:
czytano: 10982 razy

Program do obróbki zdjęć: PhotoPlus 6.0

Program do obróbki zdjęć: PhotoPlus 6.0

PhotoPlus 6.0 jest jednym z lepszych programów do obróbki zdjęć. Zawiera wiele użytecznych narzędzi, które pozwolą nadać naszym zdjęciom jedyny w swoim rodzaju charakter.

Licencja: Freeware

Autor: Serif (Europe) Ltd.

Link: PhotoPlus 6.0

System operacyjny: Windows 98/ Me/NT/ 2000/ XP

Rozmiar pliku: 70,79 MB
 

Czas instalacji: około 15 minut

Wersja: język angielski
 

Główne menu programu pozwoli nam na pracę w następujących oknach: Edycja, Widok, Obrazek, Efekty, Warstwy, Obszar oraz Pomoc. Po prawej stornie w głównym oknie aplikacji znajdziemy trzy pomocne narzędzia: paletę kolorów, pędzle oraz okno warstw. W przyborniku odnajdziemy między innymi: kadrowanie, wskaźnik, różdżkę, próbnik, pędzel, gumkę, narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu.
 

Do najważniejszych zalet oferowanych przez program zaliczyć można pracę na warstwach oraz możliwość wykorzystywania masek. Dostaniemy ogromny wybór wśród pędzli również ich modyfikacji. PhotoPlus 6.0 zadbał o nowicjuszy posługujących się po raz pierwszy programem, zapewniając im wiele przydatnych wskazówek i poradników jak uzyskać dany efekt. Mimo wielu zalet znajdziemy też wady, a niektóre z nich naprawdę mogą wyprowadzić z równowagi wielu użytkowników. Instalacja programu jest bardzo złożona.  Przy pierwszym otwarciu programu zaraz po instalacji, żeby przejść do pracy będziemy musieli zarejestrować program. Następnie na adres mailowy zostanie przesłany nam klucz dzięki któremu PhotoPlus 6.0 zostanie otworzony. Ściągnięta aplikacja jest wersją bezpłatną co więcej podstawową i aby aktywować narzędzia takie jak Instant Artist i Filter Gallery zostaniemy poproszeni o  dokupienie rozszerzenia do programu. Wielu korzystających z tego oprogramowania nie będzie jednak korzystać z tych funkcji co oznacza, że będą w pełni zadowoleni z podstawowej wersji.
 

W sekcji test programu można zobaczyć jak PhotoPlus 6.0 poradził sobie ze zmianą rozmiaru/ kontrastu i ze skalą szarości zdjęć.
 

program obróbka zdjęcia

Okno główne

program obróbka zdjęcia

Zdjęcie wykorzystane do zmiany wielkości obrazka

program obróbka zdjęcia

Zmiana wielkości

program obróbka zdjęcia

Zdjęcie wykorzystane do zmiany kontrastu

program obróbka zdjęcia

Zmiana kontrastu

program obróbka zdjęcia

Zdjęcie wykorzystane do zmiany skali szarości

program obróbka zdjęcia

Zmiana skali szarości

Podobne programy do PhotoPlus 6.0:

Paint.NET 3.5.5

Fotografix 1.4.1

PhotoScape 3.4

 

 

Czytaj cały cykł "Programy do obróbki zdjęć"

program obróbka zdjęcie www.swiatobrazu.pl