Projektory DLP czy LCD?

Projektory DLP czy LCD?

Mimo istniejącej „drapieżnej„ pogoni producentów za coraz to nowszymi i dostępnymi technologiami, nie wprowadzono po dzień dzisiejszy na rynek konsumencki nowych rozwiązań w dziedzinie charakterystyki i sposobu generowania obrazu. Dlatego też użytkownik bądź potencjalny nabywca może „się spotkać” z dwoma typami projektorów dostępnym na naszym rynku.


p>Pierwszym z nich jest projektor wykonany w technologii DLP (ang. Digital Ligot Processing) oparty o jeden układ DMD ( ang. Digital Microirror Device) . Ich główną zaletą są małe rozmiary przez co ich waga automatycznie maleje. Posiadają one większą częstotliwość odświeżania obrazu zaś generowane kolory są mniej nasycone. Obraz projektora DLP jest gładszy (występowanie mniejszej pikselizacji) niż projektorów LCD, nie mniej jednak można zaobserwować w nich występowanie efektu tzw „tęczy”. Zaletom projektorów danej technologii jest wysoki i rzeczywisty kontrast nieosiągalny przez projektory LCD, mimo iż ich producenci podają wartości wyższe niż 10 000:1. Drugi typ to projektory LCD. Generują one bardziej ciepłe i naturalne kolory. W praktyce są bardzo wytrzymałe choć czasem zdarz a się iż ich matryce ulegają wypaleniu. Obraz charakteryzuje się mniejszą jasnością przez co jest bardziej przyjazny oczom osób oglądających projekcje.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem