Protezy mogą być piękne - portrety Nadava Kandera

Protezy mogą być piękne - portrety Nadava Kandera

Laureat 3 miejsca w konkursie World Press Photo 2014 w kategorii „Portrety pozowane (zdjęcie pojedyncze)” Nadav Kander w swoim portfolio posiada wiele fascynujących cykli fotografii. Jednym z nich jest „Alternative Limb Project”.


Nadav Kander sfotografował protezy kończyn projektowane przez Sophie de Oliveira Barata, wraz niektórymi z jej klientów.

"Po utracie kończyny człowiek nie może zostać sam, protezy mogą stać się elementem osobistej ekspresji. To wybór człowieka, jak wypełnić na nowo swoje ciało - może to oznaczać, że będą bardzo realistyczne albo też będą wyrazem niezbadanej wyobraźni" – mówi Sophie de Oliveira Barata.

Sophie de Oliveira Barata prowadzi swoje studio w zachodnim Londynie. Wypełnione jest stopami, palcami, nogi i ręce opierają się o ściany – wyglądają tak realnie, że pierwsza wizyta może spowodować wstrząs. Sophie posiada doświadczenie w efektach specjalnych wykorzystujących makijaż, pracowała również przez osiem lat dla protetyka. W 2011 roku otworzyła swoje własne studio i rozpoczęła projekt "Alternative Limb Project" – na klientów nie musiała długo czekać. Stworzyła jedną protezę z osadzonym wewnątrz stereo, kolejną z wyjmowanymi mięśniami, następną ze schowkami i szufladkami.

Nadav Kander wykonał serię portretów właścicieli ekstrawaganckich protez, w mistrzowski sposób ukazując indywidualne charaktery swoich bohaterów.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem