PRZEPIĘKNE, AŻ NIEPRAWDZIWE! - wystawa w toruńskim CSW

PRZEPIĘKNE, AŻ NIEPRAWDZIWE! - wystawa w toruńskim CSW

W toruńskim CSW 20 września 2013 roku otwarta zostanie wystawa prezentująca fotografie jednego z najpiękniejszych regionów Polski - Borów Tucholskich. Wystawa zatytułowana PRZEPIĘKNE, AŻ NIEPRAWDZIWE!, współorganizowana przez Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko-Pomorskiego, objęta jest honorowym patronatem UNESCO.


"Bory Tucholskie to jeden z najpiękniejszych regionów krajobrazowych w Polsce. Jego historia oraz kultura symboliczna bazują na bliskości człowieka z przyrodą. Nadal oczekuje on jednak odkrywczych spojrzeń, budujących jego kulturową tożsamość. Jedną z takich propozycji stanowi wybór fotografii Przepiękne, że aż nieprawdziwe! Zdjęcia ukazują wybrane epizody z życia regionu: jego mieszkańców, przyrodę, zwierzęta, sztukę i rzemiosło artystyczne. Są przy tym w niewielkim stopniu zapośredniczonymi jego obrazami – reprezentacjami niemalże transparentnymi – do czego odnosi się nieco przewrotny tytuł wystawy. Z czułością i szczerością odwzorowują rytm przyrody, kulturę materialną oraz magię Borów Tucholskich, tworząc obraz wybranej tożsamości regionu oraz uwzględniając aspekt jego promocji. Fotografie wpisują się w koncepcje etnograficznego zwrotu, zwracającego uwagę na rosnącą popularność oraz znaczenie wątków etnograficznych we współczesnym rozumieniu kultury i cywilizacji." - Ewelina Jarosz

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem