21 kwietnia 2020, 14:46
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2123 razy

Przyjaźń orangutanów i wydr uchwycona na zdjęciach

Przyjaźń orangutanów i wydr uchwycona na zdjęciach

Przyjaźń między różnymi gatunkami potrafi być naprawdę zaskakująca i co ważne, bardzo fotogeniczna - Dzięki zdjęciom ukazującym nieoczekiwane relacje pomiędzy różnymi zwierzętami udało się zgromadzić kolekcje, które nie tylko zapadają w pamięć, ale również poprawiają humor. Tym razem świat obiegły fotografie przedstawiające orangutany trzymające z wydrami w belgijskim zoo.

Urocza przyjaźń zwierząt w belgijskim zoo

Po raz pierwszy wydry spotkały orangutanów, gdy pracownicy zoo Pairi Daiza w Brugelette w Belgii pozwoli tym pierwszym zwiedzić wybieg małp. Od tego czasu pomiędzy obydwoma gatunkami powstała niezwykła, magiczna więź. Na wykonanych im zdjęciach widać, jak wszystkim zwierzętom towarzyszy ogromna ciekawość. 
 
przyjaźń zwierząt
 
fot. Zoo Pairi Daiza
 
Przyjaźń i radość ze spotkań zaowocowała poprawiającymi humor fotografiami. Normalnie orangutany i wydry są odgrodzone od siebie i przebywają w sąsiednich wybiegach. Jednakże - jak zdradził Mathieu Goedefroy, pełniący funkcję rzecznika zoo Pairi Daiza - eksperyment związany z zaaranżowanych spotkań obu gatunków przyniósł im wiele korzyści. Zarówno wydry jak i orangutany należą do bardzo ciekawskich zwierząt, które do właściwego funkcjonowania potrzebują dostarczania stale nowych bodźców. Takie kontakty towarzyskie są z pewnością dobrym ich źródłem. 
 
Orangutany przeprowadziły się do belgijskiego zoo z Niemiec w 2017 roku. Bardzo polubiły spotkania ze swoimi sąsiadami. Zoo Pairi Daiza zgromadziło fundusze na zasadzenie na Borneo i Sumatrze około 11 tysięcy drzew, które normalnie są karczowane pod założenie plantacji palm. Takie praktyki prowadzą do ginięcia orangutanów, dla których lasy stanowią naturalne środowisko. 
 
przyjaźń zwierząt
 
fot. Zoo Pairi Daiza
 
przyjaźń zwierząt
 
fot. Zoo Pairi Daiza
 
przyjaźń zwierząt
 
fot. Zoo Pairi Daiza
 
przyjaźń zwierząt
 
fot. Zoo Pairi Daiza
 


www.swiatobrazu.pl