Krajobraz z innej planety na zdjęciach przedstawiający White Sands w Nowym Meksyku

Krajobraz z innej planety na zdjęciach przedstawiający White Sands w Nowym Meksyku

W południowym Nowym Meksyku znajduje się pustynia White Sands, która stanowi amerykański zabytek narodowy i cechuje się krajobrazem, jakby żywcem wyjętym z innej planety. Olśniewające białe wydmy roztaczają się wszędzie naokoło obserwatora i potrafią dezorientować. Fotograf Navid Baraty zafascynował się magią i tajemniczością tego krajobrazu i postanowił uchwycić ją na zdjęciach.


Fotograf ukazał tajemniczość pustyni White Sands zarówno za dnia, jak i w nocy. Początkowo zainspirował go kontrast pomiędzy błękitem nieba a bielą piasku. Jednocześnie zastanawiał się, jak zmieni się pejzaż o wschodzie i zachodzie Słońca. W konsekwencji tego odkrył, jak bardzo oświetlenie przekształca ten magiczny krajobraz i wpływa na wygląd oraz zabarwienie białego piasku. Na jego fotografiach pojawia się zatem nie tylko biel, ale również żółć i błękit o przeróżnych odcieniach. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem