Quantum Dot i HDR w nowych telewizorach Samsung SUHD

Quantum Dot i HDR w nowych telewizorach Samsung SUHD

Telewizory pełnią nie tylko ważną rolę w większości domów, ale bywają też przydatne dla fotografów i filmowców jako sposób prezentacji ich prac. Najnowsza linia telewizorów Samsung SUHD 2016 (4K) ma zachwycić spektakularnymi kolorami, które jeszcze nigdy nie były tak realistyczne, głębokie i naturalne. Postawiono na jeszcze większe odwzorowanie barw, lepszą gradację odcieni i niezwykle wysoką jasność.


Odwzorowania kolorów oraz ich jakość i ilość szczegółów mają ogromne znaczenie wpływają bowiem na realizm oglądanego obrazu, a tym samym na wrażenia odbiorców. Starsze telewizory są w stanie odwzorować jedynie 1/3 barw dostrzeganych przez ludzkie oko, co sprawia, że kolory często są przytłumione i mało naturalne. W przypadku telewizorów Samsung SUHD (4K) paleta odwzorowywanych kolorów jest znacznie większa – pokrywa blisko 60% przestrzeni barw widzianych przez człowieka.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem