"Biblia" fotograficzna znów na polskim rynku

"Biblia" fotograficzna znów na polskim rynku

Krakowskie Wydawnictwo Karakter rozpoczyna serię edycji pism wybitnej amerykańskiej intelektualistki, Susan Sontag. Jako pierwsza ukaże się jedna z najważniejszych na świecie publikacji na temat fotografii. Serwis SwiatObrazu.pl objął te książkę swoim patronatem.


„Wszechobecność aparatów fotograficznych skłania do wniosku, że czas jest ciągiem ciekawostek, zdarzeń zasługujących na sfotografowanie” – pisze Sontag w eseju „W platońskiej jaskini”, opublikowanym w tomie „O fotografii”. Słowa te Amerykanka napisała w latach 70. ubiegłego wieku. Nie da się nie zauważyć, że dziś są one jeszcze bardziej aktualne, niż były wtedy.
Nie bez powodu tom „O fotografii” do dziś, mimo że powstał blisko 40 (!) lat temu, nadal uważany jest za jedną z najważniejszych na świecie publikacji, poświęconych fotografii. Biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni tych lat fotografia przeszła rewolucję, o jakiej w latach 70. raczej nikt nie myślał, trafność przemyśleń Sontag jest jeszcze bardziej niezwykła.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem