27 lipca 2009, 13:12
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3807 razy

"Fotografia od pomysłu do wydruku" - warsztaty ślubne z Jackiem Boneckim

"Fotografia od pomysłu do wydruku" - warsztaty ślubne z Jackiem Boneckim

Doskonały portret ślubny, cyfrowa ciemnia i profesjonalny wydruk fotografii, to tematy warsztatów fotograficznych, które już 25 sierpnia 2009 roku poprowadzi wybitny specjalista Jacek Bonecki.

Chciaż sezon fotografii ślubny w pełni, to warto wykorzystać każdą okazję do wzbogacenia swojego warsztatu fotograficznego. Czy fotografujesz amatorsko, czy profesjonalnie - warsztaty "Fotografia od pomysłu do wydruku" pomogą Ci usystematyzować zgromadzoną wiedzę i nabyte doświadczenie. Fotografia zawodowa to ciągłe doskonalenie swojego warsztatu. Skorzystaj więc z niebywałej okazji do wymiany doświadczeń z profesjonalistami z branży fotograficznej i weź udział w warsztatach z Jackiem Boneckim. Redakcja SwiatObrazu.pl jak zwykle objęła to wydarzenie swoim patronatem. Szczegóły warsztatów w informacji prasowej, którą cytujemy poniżej oraz pod adresem http://www.foto-eizo.pl/

 

?Fotografia od pomysłu do wydruku? ? warsztaty z Jackiem Boneckim

 

25 sierpnia 2009 r. odbędą się kolejne warsztaty z wybitnym fotografem, finalistą tegorocznego konkursu Grand Press Photo Jackiem Boneckim. Warsztaty odbywać się będą w Galerii Eizo w Warszawie, przy ul. Weneckiej 12.

Celem warsztatów jest uświadomienie fotografującym, jak bardzo uzależniona jest współczesna fotografia od urządzeń znajdujących się w cyfrowej ciemni. Najdroższy aparat to nie wszystko, to dopiero początek złożonego procesu edycji fotografii cyfrowej. Nie ma już powiększalnika i koreksu. Jest komputer i bodaj najważniejsze w tym procesie urządzenie - monitor.

Drugie spotkanie z cyklu ?Fotografia od pomysłu do wydruku? poświęcone zostanie fotografii portretowej ślubnej. Każdy fotograf wie, jak ciężko jest uchwycić dobrze kontrast pomiędzy białą suknią a ciemnym garniturem, a równocześnie oddać fakturę skóry na twarzach fotografowanych osób.

Warsztaty podzielone będą na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części przybliżone zostaną aspekty techniczne konfiguracji ciemni cyfrowej oraz różne style światła i plastyki portretowej, jak również przenoszenie i podglądanie dużego kontrastu pomiędzy skórą, białą sukienką i ciemnym garniturem.

W drugiej części uczestnicy będą mogli sami wziąć udział w sesji zdjęciowej w zaaranżowanym studio oraz uczestniczyć w procesie edycji i wydruku zdjęć. Mamy świadomość, jak niska jest wciąż wiedza o zarządzaniu kolorem i jak detale wpływają na końcowy efekt pracy ? w tym przypadku fotografii. Dlatego jesteśmy przekonani, że dzięki naszym warsztatom, prowadzonym z udziałem wysokiej klasy specjalistów, nie tylko przybliżymy uczestnikom szereg zagadnień teoretycznych, ale również pokażemy jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce.

Udział w warsztatach jest odpłatny.
Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: http://www.foto-eizo.pl/

 

 

 www.swiatobrazu.pl