"Nie jestem reporterem" - Rafał Milach

"Nie jestem reporterem" - Rafał Milach

Fotofestiwal ? Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi zaprasza na spotkanie z Rafałem Milachem, które odbędzie się pierwszego dnia targów - 2 kwietnia - o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej nr 1 w Hali nr 1.


Rafał Milach (ur. 1978) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2002) oraz Instytutu Twórczej Fotografii (ITF) w czeskiej Opawie (2003). Brał udział w warsztatach dla fotoreporterów z Europy Centralnej i Wschodniej organizowanych przez Agencję VII we Francji. W roku 2006 Rafał został stypendystą fundacji Kulturkontakt Austria. Rok później uczestniczył w warsztatach Joop Swart Masterclass organizowanych przez fundację Word Press Photo w Amsterdamie.

Jako wolny strzelec Rafał Milach współpracuje z takimi tytułami jak ?Przekrój", ?Newsweek Polska", ?Polityka", ?Pani", ?Viva!", ?Elle". Fotografie Rafała pojawiły się również w międzynarodowej prasie m. in w: ?Newsweek", ?GQ", ?Die Zeit", ?L?espresso", ?Courrier International", ?PHOTO", ?Guardian Weekend Magazine". Twórczość Rafała pokazywana była w Polsce, Holandii, Niemczech, Austrii, Czechach, Hiszpanii, Chinach, Japonii. Jego prace są częścią kolekcji Kiosato Museum of Photographic Arts w Kiosato (Japonia).

W 2002 roku wydany został album Szare będący zwieńczeniem długoterminowego projektu o Górnym Śląsku. Najnowszy autorski projekt Rafała ?Młoda Rosja? traktuje o młodym pokoleniu Rosjan dorastających już po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Fotografie Rafała Milacha były nagrodzone w wielu konkursach m.in.: World Press Photo, Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, Newsreportażu, BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo, Mio Photo Award. W roku 2008 Rafał odebrał jedno z najważniejszych wyróżnień w branży fotograficznej ? I nagrodę World Press Photo w kategorii ?Sztuka i rozrywka? za cykl zdjęć poświęconych emerytowanym cyrkowcom pt. ?Znikający cyrk?.

W czasie spotkania Rafał Milach zaprezentuje swoje autorskie projekty fotograficzne, m.in.: Znikający Cyrk (2008), Młoda Rosja (2004-2008), Morze Czarne ? Ukraina (2008). Opowie także o tym, czym zajmuje się na co dzień, czyli o pracy dla polskiej i zagranicznej prasy. Fotografie projektu ?Znikający cyrk? będzie można obejrzeć w czasie łódzkiego Fotofestiwalu w maju 2009 r. w ramach zbiorowej wystawy zatytułowanej ?Atak Łaskotek?.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem