Recenzja: Nikon D40X

Recenzja: Nikon D40X

Producenci firmy Nikon, wyciągnąwszy odpowiednie wnioski z wprowadzenia na rynek europejski modelu Nikon D40, postanowili czym prędzej wypromować jego następcę. Jednocześnie do jego nazwy dodając enigmatyczne oznaczenie w postaci symbolu X. Konsekwencją tak zastosowanej polityki produktu firmy Nikon jest powstanie amatorskiej lustrzanki cyfrowej - Nikon D40X.


Na pierwszy rzut oka, aparat niczym się nie wyróżnia. Można wręcz powiedzieć, iż jego małe gabaryty budzą wiele obaw co do komfortu trzymania jak i obsługi całego urządzenia. Przecież konkurencyjni producenci tejże klasy aparatów skutecznie przyzwyczaili nas do stosowania niezbyt wygodnych, ale rewelacyjnie wykończonych korpusów swych produktów. Zatem nie dziwmy się naszym pierwszym reakcjom. Jednak po przełamaniu pierwszych oporów i obaw, a już po „chwyceniu” aparatu do rąk, błyskawicznie przekonujemy się, iż były one bezpodstawne. Mimo niewielkiego korpusu, aparat leży w ręku wręcz idealnie. Nie ma co się dziwić przecież za jego design odpowiedzialny jest nie kto inny jak sam Giorgietto Giugiaro, który to nadał obecny kształt produktom zaczynając od modelu F3 pochodzącego z lat 80. Zatem doświadczenie połączone z kreacja bezpośrednio przekładają się na wysoki komfort pracy.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem