RED BULL ILLUME 2019 - wraca konkurs fotografii sportowej i przygodowej

RED BULL ILLUME 2019 - wraca konkurs fotografii sportowej i przygodowej

Po dwóch latach przerwy na światową scenę fotograficzną wraca Red Bull Illume. To jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii sportowej i przygodowej. Tegoroczna edycja niesie ze sobą 11 kategorii, z czego aż cztery są nowe. Wśród nich m.in. kategoria związana z Instagramem. Zgłoszenia do niej startują już 1 lutego.Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii skupiającym się wokół zdjęć sportowych i przygodowych. Jego celem jest zaprezentowanie najbardziej kreatywnych i zapierających dech w piersiach fotografii z całego świata, przy okazji propagując najróżniejsze dyscypliny sportowe uwiecznione na zdjęciach. Do tej pory odbyły się cztery edycje konkursu w: 2007, 2010, 2013 i 2016 roku. Podczas poprzedniej edycji zgłoszono ponad 34 tysiące zdjęć z całego świata.

Tegoroczna odsłona Red Bull Illume obejmuje 11 kategorii, w których każdy miłośnik fotografii może zgłosić swoje zdjęcia. Na szczególną uwagę zasługują cztery, całkowicie nowe: "Best of Instagram by SanDisk", "Moving Images", "Raw" oraz "Emerging". W związku z innowacjami pojawiły się także dwa terminy aplikowania. Pierwszy z nich rozpoczyna się już 1 lutego i potrwa do 14 czerwca. Dedykowany jest on właśnie kategorii "Best of Instagram by SanDisk". Z kolei drugi termin, obejmujący wszystkie pozostałe kategorie, rozpocznie się 1 maja i potrwa do 31 lipca.

Reklama

Prace do kategorii instagramowej zgłaszać można poprzez dodanie odpowiedniego hashtagu pod zdjęciem opublikowanym w tym serwisie. Wystarczy w opisie opublikowanej fotografii dodać #rbi19submission oraz oznaczyć profil @redbullillume. Co ważne, w tej kategorii wybranych zostanie aż pięciu zwycięzców – jeden z każdego miesiąca aplikacyjnego.

RED BULL ILLUME 2019 konkurs fotografii sportowej i przygodowej

Fot. Daniel Vojtěch

Szczegóły odnośnie aplikacji do pozostałych kategorii ogłoszone zostaną wraz z uruchomieniem zgłoszeń do nich. Faza aplikacji rozpoczyna się 1 maja i potrwa do 31 lipca. Po jej zamknięciu, jury składające się z 50 światowej sławy fotografów dokona wyboru najlepszych prac. Ich zadaniem będzie wybranie 55 finalistów, z których wyłonieni zostaną autorzy najlepszych zdjęć w każdej z kategorii oraz jeden główny zwycięzca. Wszystkich poznamy w listopadzie, podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, której dokładny czas i miejsce są jeszcze tajemnicą.

RED BULL ILLUME 2019 konkurs fotografii sportowej i przygodowej

Fot. Ale Di Lullo

Po wyłonieniu mistrzów Red Bull Illume 2019 odbędzie się światowe tournée podczas którego, na specjalnej serii wystaw, zaprezentowane zostaną wszystkie finałowe fotografie.

RED BULL ILLUME 2019 konkurs fotografii sportowej i przygodowej

Fot. Vegard Aasen

Kategorie konkursu Red Bull Illume 2019

Przyjmowanie zgłoszeń od 1 lutego do 14 czerwca:

 • Best of Instagram by SanDisk

Przyjmowanie zgłoszeń od 1 maja do 31 lipca:

 • Creative by Skylum
 • Emerging
 • Energy
 • Innovation by Sony
 • Lifestyle
 • Masterpiece
 • Moving Images
 • Playground
 • Raw 
 • Wings

RED BULL ILLUME 2019 konkurs fotografii sportowej i przygodowej

Fot. Lorenz Holder

 

RED BULL ILLUME 2019 konkurs fotografii sportowej i przygodowej

Fot. Lorenz Holder

Więcej informacji na: www.redbull.pl/redbullillume

 

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficzny: zapowiedziKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

DSC_7305-001.jpg w czerwcowym ogródku pliszki Zwiadowca Królewna ... ....