Red Bull Illume 2019 - wystartował konkurs fotograficzny dla zdjęć sportowych i przygodowych

Red Bull Illume 2019 - wystartował konkurs fotograficzny dla zdjęć sportowych i przygodowych

Ruszyły zgłoszenia do 11 konkursowych kategorii Red Bull Illume 2019. Od maja do końca lipca fotografowie mogą przesyłać swoje zdjęcia i zawalczyć tym samym o zwycięstwo w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów fotografii sportowej i przygodowej.Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii skupiającym się wokół zdjęć sportowych i przygodowych. Jego celem jest zaprezentowanie najbardziej kreatywnych i zapierających dech w piersiach fotografii z całego świata, przy okazji propagując najróżniejsze dyscypliny sportowe uwiecznione na zdjęciach. Do tej pory odbyły się cztery edycje konkursu w: 2007, 2010, 2013 i 2016 roku. Podczas poprzedniej edycji zgłoszono ponad 34 tysiące zdjęć z całego świata.

Aplikacje do tegorocznej edycji Red Bull Illume wystartowały 1 maja i potrwają do 31 lipca. W tym czasie fotografowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, mogą przesyłać swoje zdjęcia. Aby zgłosić się do konkursu wystarczy zarejestrować się na stronie www.redbullillume.com i przesłać wybrane przez siebie fotografie, dedykując je odpowiednim kategoriom. Do każdej z kategorii można zgłosić maksymalnie 10 zdjęć,  a każdą konkursową fotografię przyporządkować maksymalnie do dwóch katgorii.

Reklama

Kompozycja w fotografii - praktycznie


Radość fotografowania polega na dokonywaniu swobodnych wyborów: jeśli chcesz, możesz stosować klasyczne reguły. Ale równie dobrze możesz je naciągnąć do swoich potrzeb lub całkowicie zignorować.

 

Jednak te decyzje możesz podejmować świadomie dopiero w momencie, kiedy będziesz miał wiedzę o możliwościach konstrukcji obrazu.

 

E-kurs podzielony jest na lekcje, na które składają się zarówno e-booki, jak i filmy.

 

Jeszcze w trakcie trwania nauki będziesz mógł zaobserwować u siebie znaczną poprawę umiejętności fotograficznych.

 

Sprawdź szczegóły

Nad zgłoszonymi pracami pochyli się 50 jurorów z całego świata, którzy wspólnie wskażą najlepsze zdjęcia. Finalnie wybranych zostanie 55 finalistów, wśród których znajdzie się 11 zwycięzkich zdjęć, po jednym z każdej kategorii, oraz 1 główny zwycięzca.

Wszyscy finaliści zaproszeni zostaną na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się w listopadzie tego roku. Zwycięzcy każdej kategorii oraz główny wygrany nagrodzeni zostaną sprzętem i akcesoriami fotograficznymi o ogólnej wartości ponad 1000 euro. Na nagrodę dla zwycięzców poszczególnych kategorii składa się aparat Sony Alpha A7 III, specjalna karta pamięci wraz z czytnikiem oraz przenośny dysk SSD marki SanDisk, oprogramowanie od firmy Skylum, w którego skład wejdzie program Luminar III. Dodatkowo Red Bull Photography przyzna zwycięzcy kategorii "Emerging by Red Bull Photography‟ miejsca na warszatatach fotograficznych "Red Bull Rising‟ dedykowanych wyjątkowo utalentowanym fotografom, wraz ze sfinansowaniem przejazdu i zakwaterowania. A to nie  koniec, bo zwycięzcy otrzymają także pakiet odzieży i akcesoriów fotograficznych firmy COOPH.

Ponadto, główny zwycięzca otrzyma jeszcze aparat Sony Alpha A9.

Po wyłonieniu mistrzów Red Bull Illume 2019 odbędzie się światowe tournée podczas którego, na specjalnej serii wystaw, zaprezentowane zostaną wszystkie finałowe fotografie.

Kategorie konkursu fotograficznego Red Bull Illume 2019

Przyjmowanie zgłoszeń od 1 lutego do 14 czerwca:

 • Best of Instagram by SanDisk

Przyjmowanie zgłoszeń od 1 maja do 31 lipca:

 • Creative by Skylum
 • Emerging
 • Energy
 • Innovation by Sony
 • Lifestyle
 • Masterpiece
 • Moving Images
 • Playground
 • Raw 
 • Wings

Red Bull Illume 2019 konkurs fotograficzny

Fot. Lorenz Holder

Red Bull Illume 2019 konkurs fotograficzny

Fot. Lorenz Holder

 

Red Bull Illume 2019 konkurs fotograficzny

Fot. Ale Di Lullo

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


Domyślny avatar witam niektóre fotki to nakładane jeden na drugi tzw foto montaż bo niemożliwe aby rowerzysta wsloczył na szybe samododowi inie uszkodził szyby 2019.05.10 22:10, jablonskimiroslaw # 

Domyślny avatar po za tym maleńki rowerzysta naz ta wysokich zjazdach też foto montaż 2019.05.10 22:12, jablonskimiroslaw # 

Domyślny avatar A ja wierzę w to zdjęcie z rowerzystą, tzn., że można to wykonać, ponieważ ono może być "ustawiane". Ustawiane, czyli tam była skocznia od strony kierowcy, a on zrobił delikatne wheelie na jego szybie przy dużej prędkości. Sporty ekstremalne są niesamowite i zaskakujące. 2019.05.13 07:59, PaweL_THINK # 

Domyślny avatar ale że szyba nie pękła przy takiej szybkości MOZE ale nie bardzo wierzę pozdrawiam 2019.05.13 10:08, jablonskimiroslaw # 

Domyślny avatar Pytanie czy nie było kilka prób i kilka aut albo szyba pancerna. Wiem, to takie dobudowywanie filozofii albo logiczne argumenty na moją tezę, prób mogło być wiele i Twoja teza także jest prawdziwa.
PS: albo on tylko zrobił taki trick w powietrzu, że wyskoczył i ułożył rower bokiem i nie dotknął szyby nawet.
2019.05.13 12:19, PaweL_THINK # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Pink sunset Sunset Marigolds Wigry lake Moon&cornflower ... Fuksja w kroplach deszczu.