Technologia przyszłości – retusz zdjęć w czasie rzeczywistym

Technologia przyszłości – retusz zdjęć w czasie rzeczywistym

Retusz zdjęć dokonywany w oprogramowaniu graficznym potrafi zmienić oblicze każdego, mając przy tym zarówno dobre, jak i złe strony, ukazując piękno modeli lub przekłamując rzeczywistość, wpędzając w kompleksy miliony osób na całym świecie. W przyszłości najprawdopodobniej pójdzie o krok dalej, a przykładem tego może być technologia zaprezentowana przez Jasona Zhanga, założyciela firmy produkującej kamery Z Cam. Film demonstracyjny ilustruje dokonywanie retuszu wyglądu modeli w czasie rzeczywistym.


Na demonstracyjnym filmie widać kobietę, której w kadrze towarzyszą suwaki regulujące wygląd oczu i policzków. Niby nic nowego, ale w tym przypadku modelka porusza się przed kamerą, a algorytmy wprowadzają na bieżąco retusz zdjęć, tak że ma się od razu do czynienia z efektami jego działania. Kobieta obraca głową i spogląda w kamerę zarówno na wprost, jak i z boku, a także oddalając się od kamery, co prezentuje skuteczność technologii.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem