Rewelacyjne zdjęcia podwodne wykonane nocą do złudzenia przypominają barokowe obrazy

Rewelacyjne zdjęcia podwodne wykonane nocą do złudzenia przypominają barokowe obrazy

Barokowe malarstwo to porywające kompozycje pełne ruchu i dynamiki, eteryczne światło i kolorystyka w służbie tematyki religijnej i mitologicznej. Wydawać by się mogło, że taka estetyka malarstwa będzie niezwykle trudna do uzyskania za pomocą innego medium. Jednak Christy Lee Rogers udowadnia, że ​​podwodna fotografia może być równie potężna.


Zawieszone w przestrzeni  splecione postacie i połacie materiałów sprawiają, że każde uderzające zdjęcie wygląda jak obraz z XVII wieku. W szczególności podwodna sesja zdjęciowa  zatytułowana "Muzy" zapożycza wszystkie najważniejsze cechy barokowych mistrzów: kontrasty między światłem a cieniem Caravaggia, koncentrację Gentileschi na ruchu i bogatą paletę kolorów Rubensa. Jednak w przeciwieństwie do twórczości tych artystów sceny Rogers nie rozgrywają się w bogatych wnętrzach lub mitologicznych pejzażach. Zamiast tego ustawione zostały całkowicie pod wodą.
Reklama

Fotografia produktów


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem