W wieku 94 lat zmarł Robert Frank - genialny obserwator codziennego życia

W wieku 94 lat zmarł Robert Frank - genialny obserwator codziennego życia

W wieku 94 lat w Mabou w Nowej Szkocji zmarł legendarny fotograf Robert Frank, który pozostanie kultową postacią w szczególności dla fotografii ulicznej. Zasłynął przede wszystkim jako autor ikonicznego albumu The Americans, stanowiącego podróż przez USA i ukazującego różne aspekty codziennego życia w tym kraju w latach 1955-1957.


Robert Frank - kultowy fotograf

Robert Frank urodził się w Zurychu, lecz w 1947 roku wyemigrował do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął pracę jako fotograf dla Harper’s Bazaar. Początki jego kariery były dla niego nieco rozczarowujące - jego kandydatura została odrzucona przez magazyn Life, a Robert Capa nie widział dla niego miejsca w agencji Magnum. Na szczęście w 1955 roku otrzymał stypendium Guggenheima, które umożliwiło mu udokumentowanie Ameryki. Następne dwa lata spędził podróżując po Stanach Zjednoczonych używanym Fordem. W tym czasie pokonał ponad 16 000 km i wykonał około 28 000 zdjęć. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem