Zobacz zwiastun filmu o kontrowersyjnym fotografie Robercie Mapplethorpie

Zobacz zwiastun filmu o kontrowersyjnym fotografie Robercie Mapplethorpie

W sieci można zobaczyć nowy zwiastun filmu biograficznego, który przybliża sylwetkę kontrowersyjnego fotografa Roberta Mapplethorpe’a. Obraz został wyreżyserowany przez Ondi Timoner, która jest również twórczynią scenariusza. W rolę słynnego fotografa wcielił się Matt Smith (znany przede wszystkim z Doktor Who).


Robert Mapplethorpe wzbudzał wiele kontrowersji. Jego prace przyniosły mu sławę w latach 70. Znany był ze swoich czarno-białych aktów i fotografii podziemnej sceny Nowego Jorku. Jego pierwsza indywidualna wystawa odbyła się w 1973 roku w galerii Light Gallery w Nowym Jorku. Zaprezentował tam zdjęcia wykonane aparatem Polaroid. Z czasem jednak zmienił narzędzie, pracując z średnioformatowym Hasselbladem. Jego kariera rozkwitała aż do śmierci w 1989, gdy odszedł w efekcie zachorowania na AIDS.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem