Robot zamiast fotografa na angielskim ślubie

Robot zamiast fotografa na angielskim ślubie

Angielska para, Megan i Gary, zatrudnili do wykonywania ślubnych zdjęć Evę - androida, stworzonego przez brytyjskie Service Robots. Zadaniem robota było wykonywanie portretów gości. To było pierwsze zlecenie dla Evy w roli fotografa ślubnego, i zapewne nie ostatnie.


Fotografujące roboty swobodnie poruszają się po wcześniej zmapowanej za pomocą czujników podczerwieni sali ślubnej, zapraszając gości do pamiątkowych zdjęć.  Opierając się na algorytmach rozpoznawania twarzy, Eva jest w stanie wyodrębnić weselnego gościa z reszty otoczenia, zidentyfikować go i poprosić o ujęcie. Chętni goście mogą wybrać swój styl zdjęć na ekranie dotykowym o przekątnej 23,8 cala, a nawet wydrukować swoje zdjęcie na pobliskiej stacji drukującej, lub mogą natychmiast udostępnić je w mediach społecznościowych.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem