Ruchome obrazki

Ruchome obrazki

Film o fotografii? Nie jest to zjawisko zbyt częste. Nawet zaawansowany kinoman jednym tchem nie wymieni zbyt wielu tytułów, a większości przychodzi do głowy tylko „Powiększenie” Antonioniego.


W ubiegłym roku minęło 40 lat od powstania „Powiększenia”, a do dziś rzesze kinomanów (starszych i młodszych) wymieniają ten film jako jedno z najwybitniejszych dzieł. Rzeczywiście, reżyserowi udało się zawrzeć w tym obrazie, do którego fotografia była tylko pretekstem, wiele myśli do dziś aktualnych. A i sam proces fotografowania urósł w tym filmie do rangi pewnego symbolu, udowadniającego, jak dalece nie jesteśmy w stanie pojąc świata, który nas otacza – co zresztą stoi w sprzeczności z naszym pojęciem. Znany każdemu proces utrwalania rzeczywistości (czy to aby na pewno „rzeczywistość”?) na kliszy fotograficznej w „Powiększeniu” okazuje się tylko komplikować zrozumienie zdarzeń, fałszować lub wypaczać wyobrażenia.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem