29 września 2022, 08:48
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 1589 razy

Rząd USA przyznaje, że ma więcej filmów i zdjęć UFO

Rząd USA przyznaje, że ma więcej filmów i zdjęć UFO

Rząd USA przyznał, że posiada materiały filmowe przedstawiające UFO, ale nie będzie ich udostępniać - jako przyczynę podał ochronę bezpieczeństwa narodowego - W maju Pentagon zorganizował konferencję na temat obserwacji UFO, podczas której zaprezentowano filmy z tajemniczymi obiektami. Była to pierwsza taka konferencja na temat UFO na Kapitolu od lat 60. XX wieku.

Marynarka Wojenna USA nie chce dzielić się nagraniami z UFO

Teraz Marynarka Wojenna USA poinformowała, że publikowanie jakichkolwiek innych filmów o UFO zaszkodziłoby bezpieczeństwu narodowemu, a wszystkie rządowe filmy z UFO są informacjami tajnymi. Według Marynarki Wojennej rozpowszechnianie nowych filmów z UFO mogłoby dostarczyć przeciwnikom USA cennych informacji na temat Departamentu Obrony czy operacji marynarki, ukazując przy tym ich słabe punkty lub informując o zdolnościach operacyjnych. Według Marynarki nie można publikować nawet fragmentów nagrań. 
 
Owe stanowisko Marynarki Wojennej USA jest odpowiedzią na żądanie organizacji Freedom of Information Act (FOIA), która dąży do odtajniania informacji rządowych. Organizacja złożyła wniosek w kwietniu 2020 roku, zaledwie dzień po tym, jak Marynarka Wojenna odtajniła trzy filmy z UFO, na których było widać obiekty poruszające się w pozornie niemożliwy sposób. 
 
Odpowiedz Marynarki Wojennej USA wskazuje jasno, że istnieje więcej nagrań z UFO. Nagrania udostępnione w kwietniu 2020 roku zostały opublikowane, gdyż doszło już do ich wcześniejszego wycieku. W związku z tym, że zdążyły być już szeroko omówione w telewizji i w sieci, Marynarka Wojenna USA nie widziała większego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego przy ich oficjalnym opublikowaniu. 
 
Poniżej można zobaczyć opublikowane w kwietniu 2020 roku filmy z UFO. Odpowiedź Marynarki Wojennej USA z pewnością podsyci teorie spiskowe. Warto jednak pamiętać o tym, że UFO oznacza wszystkie niezidentyfikowane obiekty latające i choć może istnieć mnogość takich nagrań, to żadne z nich nie musi (a nawet jest to mało prawdopodobne) mieć związku ze statkami kosmitów. Marynarka Wojenna USA zakłada raczej kontakt z nieznanymi zjawiskami meteorologicznymi czy optycznymi, a także obserwacje sprzętu wywiadowczego obcych państw. 
 www.swiatobrazu.pl