29 sierpnia 2012, 11:45
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 953 razy

Samsung Fotoblog Awards - klucz do sukcesu fotoblogu

Samsung Fotoblog Awards - klucz do sukcesu fotoblogu

Co sprawia, że fotoblog ma wielu czytelników, którzy chętnie i często do niego wracają? Laureatów konkursu Samsung Fotoblog Awards, których fotoblogi otrzymały tytuł "Wpis tygodnia" zapytaliśmy, jakie ich zdaniem czynniki składają się na sukces fotoblogu.

O sukcesie fotoblogu świadczy liczba odwiedzających go osób. Zostawianie przez nich komentarzy pod wpisami dostarcza autorowi fotoblogu informacji, co podoba się odbiorcom w jego zdjęciach. Oglądaj i komentuj fotoblogi zgłoszone do konkursu Samsung Fotoblog Awards, a zyskasz szansę wygrania gotowej na ekstremalne wyzwania, odpornej na pył, piasek i wstrząsy kamery Samsung W350.

 

Jak sądzisz, co składa się na sukces fotoblogu?

Jacek Jędrecki: Myślę, iż każdy fotoblog powinien opowiadać jakąś historię i być spójny. Jeśli będziemy skakać z tematu na temat to zamiast lamusa będziemy mieli śmietnik.

Łukasz Płotecki: Myślę, że głównym czynnikiem decydującym o sukcesie fotoblogu jest to, co autor ma do przekazania. Jaką historię/treść chce nam pokazać. Ponadto świadomość tego sprawia, że łatwiej jest prowadzić taki blog. W połączeniu z wiedzą, do kogo kierujemy taką inicjatywę, zapewni to wiele satysfakcji, bo w ten sposób spotkamy się z odzewem grupy, na której zależy nam najbardziej. Inną kwestią jest też jakość tego, co mamy do zaprezentowania. Dobry materiał broni się sam, a przez to, że jest ciekawy, zachęca do częstszych odwiedzin. Pozostaje też pytanie o to, co autor uznaje za sukces i satysfakcję z niego płynącą, ale tu można byłoby popełnić cały elaborat, więc może tę kwestię pominę.

Izabela Milczarek: Ciekawy temat, który trafi w zainteresowania odbiorców. Dobre zdjęcia to jedno, ale opowiedzenie historii do zdjęcia przyciąga grupę osób, która lubi czytać. Systematyczność pisania ma duży wpływ, bo wtedy ludzie się przywiązują i zaglądają także systematycznie.

Marek Jabłoński: Według mnie sukces można osiągnąć zamieszczając bardzo dobre zdjęcia przy jednoczesnym nawiązywaniu kontaktu z odbiorcami, pisząc teksty.

Dorota Bigo: Jako początkująca fotoblogerka nie potrafię jeszcze odpowiedzieć na to pytanie. Jak tylko mój fotoblog odniesie sukces to udzielę odpowiedzi.

Marcin Piasecki: Mam nadzieję, że jego "jakość", choć lewa półkula mózgu podpowiada mi, że w dużej mierze marketing...

Konkurs trwa od 15 czerwca do 15 września 2012 r.

Czytaj regulamin

Załóż lub zgłoś fotoblog

Nagrody

Najciekawszy komentarz miesiąca

Kamera Samsung W350 (poznaj kamerę)
 
Kamera Samsung W350 nagrywa poruszające się obiekty na głębokości do 3 metrów. Dzięki pyłoszczelnej obudowie niestraszny jej pył i piasek, a odporność na wstrząsy sprawia, że jest niezbędnym elementem wyposażenia podczas każdej wyprawy. Matryca CMOS BSI (Back Side Illuminated) o rozmiarze 5 MP jest dwukrotnie bardziej światłoczuła niż standardowa matryca CMOS, redukując szumy i zniekształcenia obrazu. Natomiast obiektyw o jasności F2.2 umożliwia robienie zdjęć z wyższą prędkością migawki.

konkurs Samsung Fotoblog Awards

I miejsce w kategorii "Życie codzienne",  "Podróże",  "Moda"

Aparat fotograficzny Samsung Smart Foto WB850F oraz voucher na kwotę 3000 zł na dowolną wycieczkę z oferty biura podróży Itaka (do wykorzystania do 24.06.2013 r.).

Uniwersalny, niewielki i o potężnych możliwościach. Nowy Samsung WB850F bazuje na 16-megapikselowej, podświetlanej od tyłu matrycy CMOS oraz świetnym dla podróżników obiektywie z 21-krotnym zoomem optycznym. Co najlepsze, nie jest to tylko zabieg marketingowy - rzeczywiście otrzymujemy szkło o ciekawym zakresie ogniskowych (od 23 do 483 mm) i dobrej jasności (f/2.8-5.9). Podczas Waszej wyprawy przyda się także zintegrowany moduł GPS, który pomoże w geolokalizacji oraz opcja łączności bezprzewodowej, zapewniająca szybki i wygodny transfer plików do laptopa. A wszystkim możecie zarządzać dzięki dużemu, trzycalowemu ekranowi AMOLED. Przetestuj funkcję WI-FI on-line.

 

 konkurs Samsung Fotoblog Awards

  

Wybór redakcji SwiatObrazu.pl "Fotoblog miesiąca"

Pakiet podstawowy w Strefie Wiedzy SwiatObrazu.pl w postaci e-booków:

Wybór redakcji SwiatObrazu.pl "Wpis tygodnia"

Dostęp do błyskawicznego e-kursu wybranego spośród następujących tytułów:

Załóż fotoblog i weź udział w konkursie!

[kn_advert]

 www.swiatobrazu.pl