25 lutego 2014, 14:22
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 9432 razy

Samsung Gear 2 - zegarek, który robi zdjęcia

Samsung Gear 2 - zegarek, który robi zdjęcia

W nowym modelu, inteligentnych zegarków Samsung Gear 2, producent zrezygnował z nietrafionych rozwiązań, takich jak wbudowanie aparatu fotograficznego w pasek. Tym razem aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości 2 megapikseli znajduje się wewnątrz metolowej koperty.

Zegarki Samsung Gear 2 mają wiele zastosowań, mogą stanowić system powiadomień o nadchodzącym połączeniu telefonicznym, wiadomościach tekstowych, spotkaniach, odtwarzają muzykę, posiadają miernik tętna i krokomierz. Za pomocą aplikacji WatchON Remote i wbudowanego sensora IrLED można sterować domowymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak telewizor, czy dekoder cyfrowy.
 
Zegarek posiada wyświetlacz o przekątnej 1,63 cala i rozdzielczości 320 x 320 px. Samsung Gear 2 obsługuje dwurdzeniowy procesor 1GHz z 512 MB RAM-u, model posiada 4 GB wbudowanej pamięci.
 
Aparat fotograficzny z autofocusem w modelu Samsung Gear 2 pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 1920x1080 px, 1080x1080 px oraz 1280x960 px i nagrywanie filmów w formacie 720p. Wraz ze zdjęciami zostaną zapisane informacje o miejscu, gdzie zostały wykonane, można również dodać swój podpis.
 
 
System operacyjny Samsunga, Tizen, pozwolił znacznie wydłużyć czas pracy zegarków, które mają działać od 3 dni (przy intensywnym użytkowaniu) do 6 dni.  Samsung Gear 2 posiada certyfikat IP67, co oznacza, że jest odporny na pył i wodę. 
 
[kn_advert]
 
Samsung Gear 2 trafi do sprzedaży 11 kwietnia 2014 roku.
 
 
Czy powstaną specjalne platformy internetowe do dzielenia się zdjęciami zrobionymi za pomocą zegarków. A może pojawią się pierwsze międzynarodowe konkursy? Samsung Gear 2 zapowiada się ciekawie, usunięto nieudane rozwiązania z poprzednich modeli, a zegarek rzeczywiście może być przydatny w codziennym życiu. Czy jednak powstanie moda na fotografowanie zegarkami? Czas pokaże.


www.swiatobrazu.pl