Samsung NX100 - test

Samsung NX100 - test

Samsung NX100 to kolejny przedstawiciel powiększającej się w szybkim tempie grupy aparatów kompaktowych z wymienną optyką. Tym razem mamy do czynienia z modelem o wymiarach korpusu zredukowanych do minimum, ale jednocześnie wyposażonym w matrycę APS-C. Do tej pory taką kombinację oferowało jedynie Sony pod postacią modeli NEX3 i NEX5. Jak z takim wyzwaniem poradził sobie Samsung? Zapraszamy do lektury testu.Budowa i elementy sterujące


Aparat już na pierwszy rzut oka wyróżnia się ciekawą stylistyką i wyglądem zewnętrznym. Inżynierom Samsunga udało się swoiste połączenie prostoty minimalistycznego designu aparatu z finezyjną stylistyką opartą na zaokrągleniach i krzywiznach. Co ciekawe, za sprawą wydzielenia osobnej, górnej sekcji w srebrzystym kolorze, korpus optycznie zdaje się być cieńszy niż w rzeczywistości. Tym niemniej rozmiary NX100 faktycznie są niewielkie, porównywalne z Olympusami PEN i nieznacznie mniejsze od NEXów Sony.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem