12 lipca 2012, 14:03
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2706 razy

Samsung prezentuje przenośną nagrywarkę DVD dla ultrabooków i tabletów

Samsung prezentuje przenośną nagrywarkę DVD dla ultrabooków i tabletów

Samsung wprowadza na rynek zewnętrzną, przenośną nagrywarkę DVD o smukłej konstrukcji. Urządzenie jest zasilane przez USB i będzie pracować z systemami Windows 7, Mac OS X oraz tabletami bazującymi na Androidzie 3.1 lub nowszym.

Samsung SE-218BB została zaprojektowana - cytując producenta - "specjalnie, aby rozszerzyć możliwości nowej generacji ultrabooków, kompaktowych laptopów i tabletów". Najwazniejszym elementem konstrukcji jest niewielka grubość urządzenia (14 mm) i masa (255 gramów), dzięki czemu nagrywarka jest jednym z najbardziej kompaktowych napędów optycznych na rynku. Samsung zaimplementował tu technologię Smart Power, dzięki której wystarczy podłączyć urządzenie do komputera - bez konieczności użycia zewnętrznego zasilacza. Kolejną technologią jest Buffer Under Run, eliminujący błędy w zapisie danych podczas nagrywania danych na komputerach o słabszej wydajności, również w trakcie korzystania z wielu aplikacji jednocześnie.

Samsung
Nagrywarka Samsung SE-218BB


SE-218BB obsługuje różnorakie formaty, w tym m.in. CD-ROM, CD-RW, DVD+/-R, DVD-RAM, dwuwarstwowe płyty DVD+/-R DL, DVD+/-RW oraz DVD-RW.

Sugerowana cena detaliczna nowej nagrywarki wynosi 199 złotych.

Samsung
Nagrywarka Samsung SE-218BB

[kn_advert]

Źródło: Samsungwww.swiatobrazu.pl