Samsung NV 24 HD

Samsung NV 24 HD

NV24 HD to pierwszy 10-megapikselowy aparat cyfrowy firmy Samsung.  Model ten posiada obiektyw o minimalnej ogniskowej 24 mm. Jednocześnie jego głębokość to zaledwie 19 mm.. Jak twierdzi sam producent jest to obecnie najmniejszy aparat na światowym rynku  fotograficznym o takiej ogniskowej. Górna granica zakresu zmiany ogniskowej wynosi zaledwie 86 mm. Model ten wyposażono w  mechaniczny stabilizator obrazu  oraz cyfrowy system redukcji drgań  Fast ASR.


p>System ten wykonuje prawie równocześnie dwie fotografie, po czym przetwarza je. Pierwsze z nich przetwarzane jest pod względem regulacji ostrości. Drugie edytowane jest pod względem poprawności kolorów. Dzięki zastosowaniu firmowego, nowego procesora (DRIM Engine) przetwarzanie tych informacji zajmuje niecałą sekundę.

Producenci zastosowali tu  2,5 calowy ekran o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli, co więcej w technologii OLED. Jak zapewnia sam producent, rozwiązanie to gwarantuje nam krótsze czasy reakcji i lepsze odwzorowanie barw ( w stosunku co do monitorów typu LCD i TFT) nawet przy intensywnym świetle słonecznym.

Kolejną  innowacją jest funkcja nagrań video o rozdzielczości High Definition (1280×720 pikseli przy  30 klatkach na sekundę) połączona z zapisem dźwięku stereo. W trakcie wykonywania nagrań wideo 3,6-krotny zoom aparatu pozostaje aktywny. Aby sprostać wymaganiom standardu HD, producenci wyposażyli dany model w możliwość podłączenia aparatu do stacji dokującej, która  może przesyłać pliki wideo za pomocą portu HDMI.
Aparat NV24 HD trafi do sprzedaży w marcu i będzie kosztował niecałe 400 euro.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem