Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical - test obiektywu

Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical - test obiektywu

Szerokokątna optyka jest bardzo poszukiwana i jednocześnie niezwykle droga. Wielu fotografów rezygnuje z zakupu tego rodzaju obiektywów z powodu ich cen i opiera swoją pracę i pasję na krótkoogniskowych zoomach, których jest sporo na rynku. Firma Samyang Optics wydaje się posiadać panaceum na bolączki wszystkich tych, którzy poszukują szerokokątnego obiektywu stałoogniskowego. Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical to produkt tej koreańskiej firmy, który od kilku tygodniu był używany w naszej redakcji czego owocem jest poniższy test. Zapraszamy do lektury.

Budowa mechaniczna


Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical posiada obudowę zbudowaną z metalu i tworzywa sztucznego. Poszczególne elementy są ze sobą ściśle połączone a cała konstrukcja nie posiada żadnych luzów, czy też innych niedociągnięć. Z tworzywa sztucznego wykonana jest osłona przeciwsłoneczna oraz pierścień przysłony natomiast tubus oraz bagnet jest metalowy. W tym miejscu nadmienię, że tylna soczewka w obiektywie z mocowaniem Sony nieznacznie wystaje poza powierzchnię bagnetu i jest narażona na uszkodzenie więc należy pamiętać o zakładaniu dekla aby jej nie zniszczyć.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem