Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC - jasny, manualny obiektyw

Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC - jasny, manualny obiektyw

Samyang Optics prezentuje nowy, jasny obiektyw Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC. Zaprojektowany specjalnie do współpracy z lustrzankami (pełnoklatkowymi lub mniejszymi) najpopularniejszych producentów, pozwala na różnorakie zastosowanie w zależności od rozmiaru matrycy.


Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC po podpięciu do aparatów z matrycą APS-C stanie się popularną, standardową 50-tką o szerokim zastosowaniu. Jak zwraca uwagę dystrybutor, firma Delta Kraków, po zamocowaniu do lustrzanek systemu Cztery Trzecie (crop 2x) otrzymamy z kolei ekwiwalent ogniskowej 70 mm, co może już pełnić rolę krótkiego, jasnego szkła portretowego. Do skonstruowania obiektywu użyto dwunastu elementów, które zostały rozmieszczone w dziesięciu grupach. Znajdziemy tu również dwie soczewki wykonane ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji, co pozwoliło na ograniczenie masy i rozmiarów. W układzie optycznym jest też jedna soczewka asferyczna, minimalizująca niepożądany efekt aberracji chromatycznej, natomiast wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne powodują, iż obraz - jak mówi producent - będzie kontrastowy, a barwy wiernie oddane. Nowy Samyang to też system soczewek pływających, które pozwalają zachować wysoką jakość obrazu na minimalnej odległości ogniskowania.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem