Samyang 14 mm F2,8 IF ED MC Aspherical i Nikon D3X - pierwsze zdjęcia testowe

Samyang 14 mm F2,8 IF ED MC Aspherical i Nikon D3X - pierwsze zdjęcia testowe

Samyang 14 mm F2,8 IF ED MC Aspherical, jest najnowszym dzieckiem koreańskiego wytwórcy optyki, firmy Samyang Optics. Po tym jak na rynek trafiły dwa niezwykle ciekawe obiektywy o ogniskowych 85 i 8 mm, wprowadzenie następnego z całą pewnością wzbudzi ogromne zainteresowanie wśród wielu fotografów. Poprzednie konstrukcje cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko z racji niskiej ceny, ale przede wszystkim dlatego, że oferują bardzo dobrą jakość obrazu. Ponieważ miałem już przyjemność fotografować obiektywami Samyang 85 mm F1,4 i Samyang 8 mm F3,5 Fisheye, z tym większą ciekawością skorzystałem z możliwości bliższego poznania Samyang 14 mm F2,8 IF ED MC Aspherical, tym bardziej, że aparatem jaki użyłem był Nikon D3X.

Pierwsze wrażenia


Budowa mechaniczna Samyang 14 mm F2,8 IF ED MC Aspherical jest bardzo podobna do tego co znamy z poprzednich obiektywów Samyang 85 mm F1,4 i 8 mm F3,5 Fisheye. Obudowa jest solidnie wykonana, pierścienie pracują precyzyjnie i brak jest żadnych niepokojących niedociągnięć w montażu. Pierwsze co rzuca się w oczy to ogromna przednia soczewka, która bardzo przypomina tą z obiektywu AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED - jednak w przypadku Samyanga jest ona nieznacznie mniejsza.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem