Sanatorium pod klepsydrą - wystawa fotografii Wojciecha Plewińskiego

Sanatorium pod klepsydrą - wystawa fotografii Wojciecha Plewińskiego

"Sanatorium Pod Klepsydrą" to dzieło zapisane w polskiej twórczości zarówno słowem jak i obrazem. Niezwykła poetycka proza Brunona Schulza, w 1972 roku została podjęta przez Wojciecha Hasa w jego filmowej interpretacji. To wtedy w starym krakowskim kamieniołomie na Krzemionkach wzniesiono "schulzowskie" miasto, nad którym górowało tytułowe Sanatorium Pod Klepsydrą.

Od 1 kwietnia w Podgórskim Domu Fotografii oglądać można wystawę zdjęć Wojciecha Plewińskiego "Sanatorium pod klepsydrą".
Na planie zdjęciowym filmu, obok wielkich znakomitości polskiego kina, Gustawa Holoubka, Jerzego Treli, pojawił się ze swym Pentaconem Wojciech Plewiński. Przez pryzmat swojego spojrzenia uwiecznił na fotografiach klimat miasta zawieszonego w czasoprzestrzeni, splótł wizje artystów, tworząc niepowtarzalne obrazy z pogranicza światów.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem