31 sierpnia 2011, 13:59
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 6067 razy

Sanyo PLC-XU4001

Sanyo PLC-XU4001

Sanyo PLC-XU4001, dzięki jasności 4000 ANSI lumenów, wbudowanemu głośnikowi, złączu HDMI oraz oprogramowaniu Crestron RoomView, to świetne narzędzie do multimedialnych prezentacji.

Sanyo PLC-XU4001 może pochwalić się jasnością 4000 ANSI lumenów, uzyskiwaną dzięki 245-wattowej lampie. Zapewnia to doskonały obraz również w trudnych warunkach, nawet dużego natężenia oświetlenia zewnętrznego. System inteligentnego sterowania pracą lampy ma za zadanie optymalizować zużycie energii elektrycznej oraz zwiększyć żywotność lampy, jak deklaruje producent, nawet do pięciu tysięcy godzin, co obniża całkowite koszty eksploatacji. Z pozostałych, podstawowych cech, mamy rozdzielczość XGA oraz kontrast o współczynniku 2000:1.

Projektor wyposażony jest także w 10-wattowy głośnik, nie musimy zatem podłączać go do wzmacniacza czy głośnika zewnętrznego - pozwala to uniknąć wydatków na dodatkowy sprzęt i skomplikowane okablowanie.

Oprogramowanie Crestron RoomView pozwala na zmianę parametrów i monitorowanie pracy projektora poprzez sieć LAN (wejśćie RJ45). Administrator jest automatycznie informowany o nieprawidłowościach (na przykład o zbyt wysokiej temperaturze) lub koniecnzości wymiany lampy.

Sanyo PLC-XU4001
Sanyo PLC-XU4001

Sanyo wprowadziło w nowym projektorze funkcję automatycznej konfiguracji, umożliwiającą automatyczne wykrywanie sygnału, korekcję zniekształceń trapezowych oraz regulację sygnału z komputera PC, zapewniając dostosowanie do źródła i gotowość do rozpoczęcia prezentacji w ciągu kilku sekund od włączenia. Zabezpieczenie kodem PIN, blokada klawiatury i gniazdo Kensington chronią projektor przed kradzieżą.

Projektor znajdzie się w sprzedaży na polskim rynku na przełomie września i października 2011 roku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 5999 złotych brutto, z trzyletnią gwarancją (w tym rok lub dwa tysiące przepracowanych godzin na lampę).

[kn_advert]

Źródło: ViDiSwww.swiatobrazu.pl