8 kwietnia 2008, 11:14
Autor:
czytano: 5849 razy

Sanyo PLC-XU105 i PLC-XU115 - duży, jasny obraz z małej odległości

Sanyo PLC-XU105 i PLC-XU115 - duży, jasny obraz z małej odległości

Dwa najnowsze projektory Sanyo ustalają nowy standard w zastosowaniach biznesowych i edukacyjnych. Projektory te doskonale sprawdzą się w sytuacjach, kiedy często zmieniamy miejsce prezentacji i nie wiemy, jakie zastaniemy możliwości zaciemnienia pomieszczenia. Obydwa modele dobrze sprawdzą się także w zastosowaniach stacjonarnych ? w klasach czy salach wykładowych.

p style="text-align: justify;"> Modele Sanyo PLC-XU105 i PLC-XU115 mają jasność 4500 ANSI lumenów, kontrast 500:1 i są najjaśniejszymi w klasie projektorów przenośnych o wadze poniżej 4 kg ? ich waga to 3,5 kg.
Żywotność lamp wynosi 3 tys. godzin w trybie ekonomicznym i 2,5 tys. godzin w normalnym trybie. Szerokokątne obiektywy z 1,6 krotną funkcją zoom zapewniają dużą elastyczność w projekcji. Współczynnik projekcji (throw ratio) 1,15:1 - 1,85:1 pozwala uzyskać duży obraz z niewielkiej odległości od ekranu, a jednocześnie duża jasność umożliwia projekcję nawet z odległości 11 m od ekranu. Podstawowa rozdzielczość obydwu urządzeń to XGA (1024x768), a maksymalna ? U-XGA (1600x1200) przy kontraście 500:1.
PLC-XU105 i PLC-XU115 mają m.in. złącze DVI-I z obsługą HDCP. PLC-XU115 ma dodatkowo moduł sieciowy LAN z gniazdem RJ45 i czytnik kart SD, co umożliwia prowadzenie prezentacji z sieci lub bezpośrednio z karty pamięci ? bez potrzeby podłączania komputera czy laptopa.Obydwa projektory zabezpieczone są przed kradzieżą czy nieautoryzowanym dostępem przez kod PIN, który należy podać, by mieć dostęp do uruchomienia i menu projektora. Funkcja Direct Power on/off zapewnia szybką gotowość do pracy po włączeniu, a jednocześnie możliwość szybkiego odłączenia projektora od sieci po zakończeniu prezentacji (bez czekania na wychłodzenie).
Funkcja MyLogo pozwala zastąpić pusty ekran startowy dowolnym logo czy inną grafiką. Dzięki ?360°-instalation option?, czyli możliwości montażu w dowolnej pozycji (pod dowolnym kątem) projektory doskonale sprawdzają się także w bardzo nietypowych zastosowaniach reklamowych czy artystycznych.
Projektory wyposażone są w torby, ułatwiające ich przenoszenie, oraz piloty, kable itp.

W Polsce projektory dostępne są od połowy kwietnia 2008.
Sugerowana cena detaliczna to odpowiednio 6099 zł z VAT za model XU105 i 7099 zł z XU115.
Gwarancja udzielana przez producenta obejmuje 3 lata na projektor i lampę.

SANYO jest jednym z największych producentów projektorów na świecie, a same produkty są synonimem innowacyjności, najwyższej jakości oraz wszechstronności zastosowania. Szeroką ofertę urządzeń otwierają projektory do kina domowego, a następnie dla edukacji i biznesu. Zamyka go profesjonalny sprzęt do obsługi imprez (eventów) oraz dla kin cyfrowych. Istotnym uzupełnieniem oferty są monitory LCD, w tym specjalistyczne, odporne na warunki atmosferyczne.www.swiatobrazu.pl