12 października 2009, 10:11
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 7126 razy

Sanyo PLC-XU106 - niska waga przy jasności 4500 ANSI lumenów

Sanyo PLC-XU106 - niska waga przy jasności 4500 ANSI lumenów

Sanyo PLC-XU106 jest jednym z najjaśniejszych, obecnie dostępnych projektorów o wadze nie przekraczającej czterech kilogramów. Producent jako docelowe obiekty zastosowań wymienia m. in. sale konferencyjne, placówki oświatowe i inne miejsca, gdzie - poza jasnością - ważna jest mobilność sprzętu.

Informacja prasowa

 Niski urządzenie lumen przy jasność funkcja waga projektor

 

Warszawa, październik 2009 ---- Firma SANYO po raz kolejny przyciąga uwagę sektora biznesu i edukacji nowym projektorem XGA - PLC-XU106 o jasności 4500 ANSI lumenów i wadze zaledwie 3,4 kg. Jest to jeden z najjaśniejszych projektorów o wadze poniżej czterech kilogramów. Model PLC-XU106 przystosowany jest do użytku w salach konferencyjnych, placówkach oświatowych, w tym uczelniach wyższych,
i innych miejscach, gdzie poza wysoką jasnością projektora ważna jest mobilność.

Nowa funkcja „Corner Keystone Correction” oraz funkcja „Easy Setup”- półautomatyczna konfiguracja urządzenia, zdecydowanie upraszczają przygotowanie projektora do pracy i pozwalają szybko uzyskać symetryczny obrazu, nawet w niesprzyjających warunkach lokalowych.

Ten wyjątkowo jasny i przenośny projektor LCD, to pierwsze tego typu urządzenie marki SANYO wyposażone w funkcję "Corner Keystone Correction". Umożliwia ona projekcję  bez zniekształcenia geometrii obrazu nawet przy skośnym ustawieniu projektora względem płaszczyzny ekranu. Efekt trapezowy można zniwelować za pomocą pilota lub przycisków na obudowie urządzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu działania funkcji keystone, model PLC-XU106 oferuje możliwość korygowania zniekształcenia trapezowego zarówno w pionie jak i w poziomie.

Funkcja „Easy Setup” została opracowana w celu ułatwienia obsługi projektora osobom nie posiadającym doświadczenia w pracy z takim sprzętem. Wyręcza ona użytkownika, wykonując automatyczną korektę efektu trapezowego. Samoczynnie wykrywa źródło sygnału i ustawia kilka innych parametrów roboczych, w razie potrzeby wyświetlając na ekranie wskazówki na temat ich konfiguracji.

Zastosowany w urządzeniu, nieorganiczny panel LCD o rozdzielczości własnej XGA (1024 x 768 piksele) i maksymalnej U-XGA (1600 x 1200) wytwarza doskonale ostry i realistyczny obraz o kontraście 1000:1.  Szerokokątny obiektyw, wyposażony w zoom optyczny 1,6x, pozwala uzyskać współczynnik projekcji 1,15–1,85:1, tym samym świetnie spisując się podczas pracy w niewielkiej odległości od ekranu. Ważnym atutem jest możliwość projekcji na tablicy szkolnej. W praktyce oznacza to, że jako ekranu można używać powierzchni o różnych kolorach, które projektor odpowiednio kompensuje w widmie projekcyjnym.

Swoją uniwersalność model PLC-XU106 zawdzięcza także dużemu wyborowi złączy, wśród których znajduje się również gniazdo sieciowe RJ45. Pozwala to podłączyć projektor do przewodowej lub bezprzewodowej sieci komputerowej i sterować nim za pomocą komputera, działającego pod dowolnym, z najczęściej spotykanych systemów operacyjnych. Funkcja natychmiastowego włączania i wyłączania skraca czas między podłączeniem urządzenia do zasilania i rozpoczęciem projekcji dosłownie do sekund, oszczędzając czas użytkownika i nie odbijając się negatywnie na żywotności lampy. Kod PIN i funkcja blokady klawiatury chronią najnowszy produkt SANYO przed kradzieżą lub użyciem przez osoby nieupoważnione. Do projektora producent fabrycznie załącza pilota i torbę.

Cena, dostępność i gwarancja

Na polski rynek projektor trafi w listopadzie br. w sugerowanej cenie detalicznej 7.499 zł z  VAT. Gwarancja trzy lata (w tym na lampę do 2.000h).

 

 

 

Źródło: Sanyo


INFORMACJE O SPRZĘCIE
SANYO PLC-XU106
Inne informacje2,359,296 (1024x768) x3
Lampa projekcyjna275W NSHA
Jasność4500 ANSI lumenów
Kontrast1000:1
Sygnały SD/HDTV480i, 480p, 575i, 575p, 720p, 1035i oraz 1080i
Systemy kodowania koloruPAL / SECAM / NTSC / NTSC4.43 / PAL-M/N
Systemy kodowania wideoComposite, S-Video, D-sub
KombatybilnośćWUXGA/UXGA/WSXGA+/SXGA+/SXGA/WXGA+ WXGA/XGA/SVGA/VGA
Wejścia audioRCA (L/R), wejście i wyjście Mini Jack
Głośnik1.0W Mono
Napięcie100 V - 240 V AC (auto)
Waga3.4 kg


www.swiatobrazu.pl