Sąsiedzi zza miedzy i ich fotografia

Sąsiedzi zza miedzy i ich fotografia

Bardzo chwalebna (choć dość nowa) tradycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, czyli zapraszanie do udziału w przeglądzie zdjęć kraju - gościa, w tym roku daje nam szansę zobaczenia fotografii niemieckiej.


Co wiemy o fotografii niemieckiej? A co wiemy o francuskiej, szwedzkiej, włoskiej? Zawsze za mało. W najlepszym przypadku daje się wymienić jedno – dwa nazwiska, te najsławniejsze, może skojarzyć z tymi nazwiskami kilka zdjęć. Zazwyczaj to wszystko. I tak na hasło: Francja wymienimy Cartier-Bressona, z Japonii Nobuyoshi Arakiego. Jednak to pojedyncze postacie, wybitne, bez znaczącego jednak wpływu na całą fotografię w danym kraju.
I choćby z tego powodu godnym odnotowania jest pomysł organizatorów Miesiąca Fotografii w Krakowie, którzy na każdą edycję festiwalu zapraszają kraj-gościa. W ubiegłym roku były to Węgry (swoją drogą ciekawym doświadczeniem było porównanie, jak świat widzi naród o historii i sytuacji bardzo podobnej do naszej), w tym – Niemcy.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem

Najczęściej czytane w tygodniu